در ستایش کوه نوردی مستقل در ایران !

وبلاگ نوپتسه در انتهای یادداشت روز شنبه ۲۱/خرداد/۸۴ ، خبر بسیار جالب و هیجان انگیزی را در رابطه با اجرای برنامه ای نو و دشوار در قله ی برودپیک (۸۰۴۷ متر ) منتشر نمود :

هم اکنون رامین شجاعی صعود دیگری رو آغاز کرده. او که سابقه درخشانی در انجام کارهای نو و فنی در گروه آرش دارد و نیز دارای سابقه صعود به راکاپوشی (7788 متر؛ تیم اعزامی گروه آرش) و خان تنگری (7010 متر؛ تیم اعزامی فدراسیون) است؛ عازم قره قوروم است تا به همراه کاظم فریدیان (عضو کلوپ دماوند) و یک تیم فرانسوی مسیری جدید بر روی برودپیک 8047 متری باز کنند. تلاشی که که میتونه مشوقی باشه برای گرایش کوهنوردان ایرانی به انجام کار های مستقل و فعالیت در مسیر های جدید و بکرتر و نه صرفاً قدم گذاشتن در جای پای دیگران.
برای رامین و کاظم از صمیم قلب آرزوی سلامتی و موفقیت دارم...

وبلاگ نوپتسه

 

کلاغ ها : این برنامه می تواند گامی بلند در جهت اعتلای کوه نوردی مستقل در ایران باشد . حمایت و پشتیبانی همه جانبه از حرکت قابل ستایش و تحسین برانگیز رامین شجاعی و کاظم فریدیان  ، وظیفه ی اساسی فدراسیون  و همه ی تشکل های کوه نوردی و کلیه ی افراد موثر در این ورزش می باشد . برای رامین و کاظم عزیز از صمیم قلب آرزوی موفقیت می کنیم .

................................................................................

بازگشت تیم اورست !

بنا بر اعـــــلام وبلاگ کـــــوه نوشـــــت ، متعلق به حسین رضایــــــی مسئول روابـــــط عمومی فدراسیون کوه نوردی  ، اعضــــای تیم مخــــــتلط کــــوه نوردان دولتی ایران روز دوشنبه ۲۳/۳/۸۴ ساعت ۳۰/۱۶ از طریق فرودگاه امام خمینی به کشور بازخواهند گشت . هم چنین وبلاگ کوه نوشت در یادداشتی دیگر ، خبر آسیب دیدگی لیلا بهرامی ( از اعضای تیم اعزامی فدراسیون ) به دلیل شرایط ارتفاع در منطقه اورست و بازگشت جداگانه ی او را به همراه پزشک تیم ، منتشر کرده است .

.................................................................................

تاخیر های نا گزیر !

فرشید فاریابی یکی از جدی ترین و پیگیر ترین منتقدان و کارشناسان مسائل کوه نوردی ایران و نویسنده ی فعال ترین وبلاگ کوه نوردی ـ سرود کوهستان ـ  طی یادداشتی اعلام نموده است که به روز رسانی مطالب وبلاگش تا پایان خرداد  با تاخیر انجام خواهد شد .

کلاغ ها : البته فکر نکنید یادداشت کوتاه فرشید فاریابی ارتباطی با جریان انتخابات ریاست جمهوری در ایران دارد . اصـــــلا اینطور نیست !! بنا به حدس و گمان کلاغ ها ، وبــــــلاگ دوست داشتنی فرشید فاریابی ، دقیقا بعد از ۲۷/۳/۸۴  مجددا فعال خواهد شد !

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید