مصدومیت 123کوه نورد فصل پاییز در حوادث کوهستان

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: از ابتدای فصل پاییز تاکنون 123کوهنورد در ارتفاعات کوهستانی سراسر کشور مصدوم شدند

ˈحیدر حیدریˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: این حوادث کوهستان به ترتیب 17 مورد در استان تهران، 16 حادثه در استان اصفهان، 11 مورد در استان مازندران و 79 حادثه در سایر استان های کشور ثبت و گزارش شده است.

وی گفت: در اجرای عملیات امدارسانی به کوهنوردان مصدوم، 80 نفر از آنان با استفاده از تکنیک های نجات فنی از ارتفاعات معلق نجات یافتند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: این شمار کوهنورد به دلیل به همراه نداشتن تجهیزات مناسب کوهنوردی و بی توجهی به شرایط جوی و اقلیمی مناطق کوهستانی در ارتفاعات دچار مصدومیت شده اند.

حیدری توضیح داد: 90 درصد از حوادث به وقوع پیوسته در کوهستان به دلیل نبود ایمنی برای کوهنوردان در این مناطق رخ داده است.  وی افزود: نصب علائم و هشدارها در کوهستان به فاصله هر 50 یا 100 متر می تواند در هدایت کوهنوردان و کوهپیمایان مؤثر باشد.

وی از همه کوهنوردان اعزامی به مناطق کوهستانی خواست هنگام صعود  ضمن به همراه داشتن پوشاک کافی و مناسب فصل و همچنین آگاهی از وضعیت آب و هوایی مناطق صعود، از مسیرهای مشخص برای صعود و فرود به ارتفاعات کوهستانی استفاده کنند./ 0 نظر / 4 بازدید