با اجازه ی بزرگ ترها ... انجمن کوه نوردان رفته گل بچینه !!

_ حدود دو هفته پیش ، سایت رسمی انجمن کوه‌نوردان در پستی با عنوان " خلاصه مباحث دهمین نشست هیئت مدیره در 27 مرداد 92 " به مصوبه‌ای جالب و قابل توجه اشاره نمود:

" مقرر گردید بیانه‌ای در رابطه با حادثه برودپیک تهیه و روی سایت قرار گیرد"

 

_ با توجه به ساختار فعلی مدیریت انجمن ( دو عضو هیئت مدیره و یک بازرس آرشی ) بعید می‌دانستم انجمن بتواند به این مصوبه‌ی اعلام شده خود جامه‌ی عمل بپوشاند . سابقه‌ی انجمن کوه‌نوردان نشان می‌دهد که در حوادث تلخ و تراژیک مربوط به دو باشگاه قدیمی شهر تهران ، این تشکل فاقد هرگونه توانائی در اتخاذ مواضعی منتقدانه و رادیکال و صدور بیانیه‌هایی روشن به نفع جامعه‌ی کوه‌نوردی کشور است.

 

_ عده‌ای از دوستان این نگاه را بدبینانه می‌دانستند اما ... ظرف کمتر از یک هفته همه چیز روشن شد !!

 

_ سایت رسمی انجمن کوه‌نوردان روز شنبه 9 شهریور 92 در اطلاعیه‌ای چند خطی و بدون هیچ گونه توضیحی به اعضای خود و به افکار عمومی در رابطه با مصوبه‌ی قبلی ، اعلام نمود :

" انجمن ترجیح می‌دهد تا انتشار گزارش کامل از سوی مسوولان برنامه، و انجام بررسی‌های فنی در کمیته های کارشناسی، در این مورد اظهارنظری نداشته باشد"

 

_ چنین رفتاری با افکار عمومی از سوی مدیران یک تشکل ( عدم ارائه ی توضیح ) ، نامناسب و غیرمسئولانه است . مدیران انجمن کوه‌نوردان وظیفه دارند به افکار عمومی توضیح دهند علت اجرا نشدن و لغو مصوبه قبلی چه بوده است؟ آیا خبر اعلام شده‌ی جدید ، تصمیم جمعی هیئت مدیره است یا تصمیمی فردی؟ ... مصوبه قبلی ، مشخصا تصمیم جمعی هیئت مدیره عنوان شد اما مصوبه جدید معلوم نیست از طرف چه کسی گرفته شده ... و ضمنا ، موکول کردن اظهارنظر به انجام بررسی‌های فنی در کمیته‌های کارشناسی... کدام کمیته‌های کارشناسی؟! کی ... کجا ... از طرف چه کسی؟!

 

_ پس فعلا ... برای دوستان و عزیزانی که منتظر اعلام نظر و صدور بیانیه‌ی انجمن کوه‌نوردان در باره‌ی فاجعه‌ی برودپیک بودند :

" با اجازه‌ی بزرگ‌ترها ... انجمن کوه‌نوردان رفته گل بچینه !! "

 

 

 

 

پی نوشت :

 

دیدگاه عباس ثابتیان در باره ی اطلاعیه ی اخیر انجمن

 

"خانم حبیبی

اجازه بدهید بگویم که دور از ذهن نیست که کسی یا کسانی صدور این بیانیه را به شما تحمیل کرده باشند... "

 

 

متن کامل را در وبلاگ آرام کوه بخوانید

 

 

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
یکنفر

جالبه! ملت اینقدر فیلمهای پدر خوانده و صورت زخمی و آل کاپون نگاه می کنند، باز هم این بیانیه ها برایشان عجیب است! عجیب نیست! بقول دن کورلئونه: "پیشنهادی بهشون شده که نتونستند رد کنند..."