کمر علم کوه شکست !

 علم‌کوه قامت خم کرده است تا بار مشکلاتش را زیر این خمیدگی پنهان کند ، اگرچه برخی‌ها در طول این سال‌ها تلاش کرده‌اند تا اندکی از بار بی‌مهری نهادهای کم توجه را از روی شانه‌های علم‌کوه بردارند اما همچنان افرادی عزم خود را جزم کرده‌اند تا علم‌کوه را از قامت یک کوه به زمین بنشانند . بیش از 400 نفر از نخبگان، دانشگاهیان، NGOها و مردم محلی با صدور بیانیه‌ای از سوءمدیریت در حفاظت از جنگل‌ها و محیط زیست غرب مازندران و کلاردشت گلایه کردند ، شکوائیه‌ای که موجب شد برای دومین بار درخواستی به رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال شود و البته نامه قبلی که پس از گذشت یک سال در کمیسیون کشاورزی مجلس بی پاسخ مانده بود ، بار دیگر پیگیری شود .  جالب آنکه در کمیسیون کشاورزی مجلس نه فقط نمایندگان مازندران که هیچ کدام از نمایندگان سه استان شمالی حضور ندارند و افرادی برای سرنوشت جنگل‌های وسیع شمال کشور تصمیم گرفته و قانون وضع می‌کنند که هیچ اشراف و اطلاعاتی نسبت به این منطقه ندارند، در حالی که در سراسر مازندران پنج اثر ملی طبیعی وجود دارد که سه اثر منحصر به فرد آن (علم کوه، تخت سلیمان و سیاه کمان) در کلاردشت واقع شده است و این آمار رکوردی در آثار طبیعی محسوب می‌شود، با این وجود بیشترین حجم آماج تخریب‌ها در 23 سال گذشته این منطقه بکر و طبیعی را هدف قرار داده است .  کارشناسان محیط زیست بر این باورند که سیستمی تخریبی در غرب مازندران و کلاردشت طراحی شده است تا هرازگاهی بستر زیست محیطی این منطقه را مورد هجوم قرار داده و به اشکال مختلف سایه ترس و نگرانی را بر سر مردم بیندازد .

 گزارشی از روزنامه ایران

.

/ 3 نظر / 3 بازدید
جعفر

با سلام خیلی خوب بود من اماده ی تبادل لینک با شما هستم در صورت تمایل مرا بانام قصه ی دلها لینک کنید سپس به من خبر دهید تا من نیز شما را لینک کنم با تشکر در ضمن رنکینک من 3 هست

علیرضا

سلام .. امیدوارم این کار ها افاقه کنه .. کاش کسی داشتیم که درک میکرد و دل می سوزاند .. بر طبل باطل کوفتن و بالا رفتن به درد نمی خورد .. آخرین بار جاده پراچان - کلاردشت .. تا چند ماه قبل ..با توجه به آنچه من دیدم .. به طول 6700 متر از پراچان تا فاصله 1 ساعتی دروازه و 2 ساعتی دمچه و 4-5 ساعتی حصار چال ( به سرعت معمولی یک کوهنورد ) کشیده شده .. و چند کیلومتر دیگر حدود 7-8 به حصار چال میرسد .. جاده کوبیده شده و قابلیت رفت و آمد با ماشین معمولی دارد .. انتهای جاده کانکس فلزی م بوط به عملیات راهسازی فعال هست ولی هیچ گونه ماشین راهسازی آنجا نب.ود .. امید وارم همینجا متوقف شه!

ص.ک

سلام. کو گوش شنوا دوست عزیز