در آرژانتین دسترسی به یک کوه از بیم خودکشی جمعی ممنوع شد

Uritorco  mountain

 

منابع آگاه در آرژانتین اعلام کردند راه‌های دسترسی به کوه اوریتورکو ( هزار و نهصد و هفتاد و نه متر)  که برای پیروان تفکر مدیتیشن بسیار شهرت دارد از بیستم تا بیست و دوم دسامبر  از بیم  خودکشی جمعی همزمان با تغییر دوره تقویم قوم مایا ممنوع شد.

این کوه در کوردوبا در مرکز آرژانتین قرار دارد. گوستاوو سز ، شهردار کاپیلا دل مونته  که نزدیک ترین منطقه به این کوه است ، به خبرنگاران گفت:« برای پیشگیری از هرگونه بی نظمی ناشی از پیشگویی مایا این تصمیم به صورت اجماع گرفته شده است.»


مورخان و پژوهشگران تاکید می کنند تقویم مایا پایان جهان را پیش گویی نمی کند بلکه پیش بینی پایان عصر جدید  است. به گزارش خبرگزاری فرانسه از مراسمی برای  تغییر این دوره همچنین در جنوب مکزیک و دیگر کشورها که در آن نفوذ فرهنگ مایا ادامه دارد از جمله گواتمالا ، بلیز، السالوادور و هندوراس پیش بینی شده است.


تصمیم مقامات به شدت مورد انتقاد مقامات بخش گردشگری کاپیلا دل مونته قرار گرفته است . آنان انتظار داشتند پذیرای  پانزده هزار تن را در هتل ها در این روزها  باشند. گابریل شیافینو رئیس اتاق گردشگری محلی اعلام کرد:« ما از این خبر درباره خودکشی جمعی بسیار متعجب شدیم.»


کوه اوریتورکو ، مکان مقدس برای مردم بومی ، همچنین مورد توجه علاقه مندان بشقاب پرنده ها قرار دارد. آنان اطمینان می دهند شمار زیادی از این سفینه های فضایی  در دهه های اخیر در این مکان مشاهده  شده است. شماری از نهادهای مرتبط با مدیتیشن در عین حال در کاپیلا دل مونته فراخوانی رسمی برای بزرگداشت آغاز عصر جدید براساس تقویم مایا ، اعلام کرده اند.

 

ایرنا

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید