همسر پزشک تیم : حقیقت را به ما نمی گویند !

.

.

.

.

.

.

.

.

.

او شش روز است که ثانیه‌ها را به امید شنیدن خبر خوشی از یافتن همسرش در کوه‌های پوشیده از برف و یخ در نپال سپری می‌کند. هر ثانیه‌ای که می‌گذرد بیشتر به تکاپو می‌افتد تا کاری را برای یافتن همسرش انجام دهد.

"مریم معین" همسر دکتر سعید بهاءلو پزشک تیم ملی امید کوه نوردی که در جریان صعود به قله‌ی "تیلی چوپیک" هیمالیا سقوط کرد، گفت: ایمان دارم شوهرم زنده است و برای یافتن او هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهم و پیش هر کسی که لازم باشد می‌روم.  وی در تشریح این حادثه اظهار کرد: تیم ملی سه‌شنبه هفته‌ی گذشته قله را فتح می‌کند که بعد از آن همسرم به دره سقوط می‌کند. قطعا آن روز بعد از سقوط سرپرست تیم خبر را به فدراسیون اطلاع می‌دهد اما، فدراسیون آن شب هیچ خبری به ما نداد و مدعی شده که آن شب هیچ خبری از تیم دریافت نکرده است.  ... همسر دکتر بهاءلو با تاکید بر اینکه درمورد سقوط همسرش اخبار ضد ونقیضی اعلام شده است، گفت: یک روز به ما می‌گویند او به خاطر بهمن سقوط کرده، روز بعد می‌گویند همراه دو، سه نفر دیگر سقوط کرده، سپس عنوان شد طناب پاره شده و ... نمی‌دانم کدامیک را باور کنم.

وی ادامه داد: دقیقا یک شبانه‌روز پس از سقوط و زمانی که خبر از طریق رسانه‌ها اعلام شد فدراسیون به خانواده‌اش خبر داد.  مریم معین یادآور شد: پنج‌شنبه پس از سقوط فدراسیون ادعا کرد چند شرپا (راهنمای محلی ارتفاعات) فرستاده تا منطقه را جستجو کنند، نمی‌دانم که جستجو کردند یا نه. چون آنجا نبودم. جمعه، در پی فشارهای زیاد قرار شد هلی‌کوپتر منطقه را جستجو کند اما، گفتند هوا مه آلود است و هلی‌کوپتر نمی‌تواند پرواز کند.  وی افزود: شنبه هلی‌کوپتر برای جستجو بالای منطقه پرواز کرد اما دریغ از امکانات. همراهان حاضر در هلی‌کوپتر با یک دوربین هندی‌کم از منطقه فیلمبرداری کردند، بدون اینکه از یک دستگاه سنسور حرارتی که لازمه‌ی اصلی کار در چنین شرایطی است، استفاده کنند. این جستجو بدون امکانات بی‌فایده بود. این در حالی است که فدراسیون اعلام کرده "علی‌آبادی" رییس سازمان تربیت بدنی درمورد جستجو اعلام کرده هیچ محدودیت مالی وجود ندارد. اما، آیا معنی گرفتن امکانات این است؟  همسر بهاءلو خاطرنشان کرد: مسوولان فدراسیون می‌گویند که برای یافتن شوهرم هر کاری که از دست‌شان برمی‌آید را انجام می‌دهند اما، آیا این تمام توان است؟ امروز در تماسی تلفنی با شعاعی رییس فدراسیون پرسیدم که از صبح برای یافتن همسرم چه کرده‌اید؟ گفت: «جلسه داشتیم»... مریم معین افزود: قراردادهای جستجو با امضای برادر همسرم منعقد شده‌اند. با این شرایط زمانی که از مسوولان فدراسیون جویا می‌شوم چه امکاناتی کم دارید که برایتان ارسال کنیم، می‌گویند هیچ امکاناتی نیاز نداریم! شنیدم که می‌خواهند از طریق زمین هم به جستجوی همسرم بروند اما، این اقدام بی‌فایده است...

.

خبرگزاری ایسنا 

عکس از اینترنت

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
از «رها شدن» تا « سر خوردن» !!!

قسمت اول : تیم امید ایران ( به عبارت امید دقت کنید یعنی خیلی جوان در این باره از کیومرث بابازاده بپرسید !!! ) با موفقیت به قله ای بالای 7000 متر اما نه در پامیر در منطقه آناپورنا ( اهمیت قلل این منطقه را از سهند عقدایی بپرسید !!! ) صعود می کنند . در حین بازگشت و بصورت یک اتفاق ( در مورد اتفاقات کوهستان از لیلا اسفندیاری و مثلا ریزش اتفاقی سنگ در هیمالیا بپرسید!!! ) در نزدیکی کمپ دو بدلیل سر خوردن ( حتما تا به حال اتفاقی سر خورده اید ؟ می توانید از جناب فاریابی و سقوطش از دیواره معمولی لجور بپرسید ؟! ) و صد هزار البته نه بدلیل رها شدن در ارتفاع بالای 8000 متر ( کافیست از وجدانتان بپرسید و نه از رضا نظام دوست !!!) ، پزشک تیم به اعماق شکاف های این کوه سقوط می کند ( در مورد شکاف های قلل هیمالیا از کاظم فریدیان سوپر هیمالیا نورد تاریخ ایران بپرسید !!!) .

از «رها شدن» تا « سر خوردن» !!!

قسمت دوم : حالا ببینیم با این حادثه چه برخوردی شد : تولیدی های تی شرت عثمان ( در همان کارگاههای نقد و بررسی ، سوار بر زورق یقین که در این باره به طور کامل و ذکر نعل به نعل جزئیات از استاد عباس محمدی بپرسید !!! ) در شرایطی که حادثه هنوز در روزهای اول وقوع است به عنوان فرصتی طلایی برای انحراف اذهان عمومی از غیر اخلاقی ترین صعود تاریخ بشریت ( اخلاق هیمالیانوردی را از دوگ اسکات بپرسید !!!) شبه قتل سامان نعمتی ( پرونده ای که با شکایت به حق خانواده اش کماکان در دادگاه جنایی مفتوح است !!!) با سرعت شروع به تولید تی شرت عثمان می کنند ( برای نمونه به تولیدی پوشاک نخ نمای ارث و میراث ، بنگاه خبرپراکنی انجمن کوهنوردان و باشگاه دماوند سری بزنید !!! ) ادامه دارد !

شاهین

از کلاغهها ممنون هستیم بخاطر نرفتن زیر سایه فدراسیون و اطلاع رسانی در مورد حادثه اخیر تیم ملی نشان داد که که در مورد حادثه نانگا پاربات هم فقط قصد شفاف سازی بوده وگرنه مثل دیگر سایتها و وبلاگها سکوت اختیار می کردید . چرا که جان دکتر سعید بهالو از جان سامان نعمتی کم ارزش تر نبود تا با بی تفاوتی از این حادثه بگذریم .

آنا

سلام جناب نصیری بسیار خوشوقت شدم از دیدار و آشنایی با شما[لبخند][گل]

براي امير

امير عزيز مگر آنكه شعاعي علم غيب بدونه تا قبل از وقوع حادثه از آن مطلع باشه. حادثه سه شنبه شب رخ داد و گزارش برنامه نانگاپاربات يكهفته قبل از آن بوده. كمي فكر كردن هم بد نيست!

امیر

عزیز دل برادر! ... گزارش برنامه نانگاباربات سه شنبه 7 آبان و حادثه برای پزشک ، آنطور که فدراسیونی ها مدعی هستند! - خبرش را اعلام کردند ! پنج شنبه 9 آبان است! صبر میکنیم ! ماه پشت ابر نمی ماند!

امیر

عزیز دل برادر! ... جالبه که میگی حادثه سه شنبه شب رخ داده! یعنی 7 آبان! حالا اگه بگی این خبرو از کجا میگی ، شاید بشه با قاطعیت گفت که آقای شعاعی غیبگو نیست! بلکه مثل رئیس سابقش که الان جاشو گرفته دروغگوست!

امیر

کوهنوشت : " ... بنا بر گزارش عصر دیروز ( هشتم آبان ) «حسین امانی» سرپرست تیم از منطقه : تمامی نفرات موفق شدند به همراه دو شرپا ( راهنمای نپالی ) قله را صعود و پرچم پر افتخار کشورمان را برای اولین بار بر فراز این قله به اهتزاز درآورند . اما متأسفانه در حین مراجعت به کمپ دو ، پزشک تیم دچار حادثه شده و سقوط می کند ! ... "

؟

آیا تحلیلی بر جلسه آخر انجمن ندارید ؟

سلام برکلاغها،احیان رحیمی ازاعضای تیم ملی امیددرباره ی سقوط دکترچیزدیگه ای می گفت09143430158رحیمی