مصاحبه ای با کوه نورد خوب و توان مند کشورمان

کوه‌نورد ایرانی که در آستانه ثبت یک رکورد جهانی و قرار گرفتن بین 31 کوه‌نورد ماندگار جهان است، از اینکه ماه‌هاست نتوانسته وزیر ورزش و جوانان را ملاقات کند گلایه دارد!

به گزارش خبرنگار مهر، عظیم قیچی‌ساز با فتح سیزده قله بالای هشت هزار متر دنیا در آستانه ثبت یک رکورد تاریخی قرار گرفته است. رکوردی که تنها 31 کوهنورد در طول تاریخ به آن دست یافته‌اند. این اتفاق قرار است بهار سال آینده رخ بدهد تا این افتخار بزرگ نصیب ورزش ایران شود اما او در فاصله چند ماه این اتفاق تاریخی از کم توجهی‌ها دلخور است. بی محلی‌هایی که از سوی مسئولان ورزش صورت گرفته او را آزرده خاطر کرده و انگیزه‌هایش را کم کرده است با این حال عظیم قیچی‌ساز عزم جدی برای پایان پروژه خود دارد. این کوه‌نورد با حضور در خبرگزاری مهر از شرایطی که برایش پیش آمده و پروژه‌ای که به دنبال اتمام آن است حرف زد که متن این گفتگو را در زیر می خوانید:

خبرگزاری مهر: شما امسال سیزدهمین صعود بالای هشت هزار متر را انجام دادید ولی پس از آن نارضایتی زیادی در رفتارهایتان به چشم می‌خورد، چرا؟

 

عظیم قیچی‌ساز: واقعیت این است که سیزدهمین صعود من بهار امسال بود که بعد از برگشتن به ایران مصاحبه‌ای کردم و گفتم وزیر ورزش ورزشکار خود را نمی‌شناسد. من تا به حال 13 صعود بالای هشت هزار متر را انجام دادم که وزارت ورزش هیچ نقشی در آن نداشت. همه صعودهای خودم را از طریق شهر خودم و حمایت‌های اسپانسرها انجام دادم.

یک موضوعی را به شما بگویم همه ورزشکاران قبل از رفتن به خارج از کشور به دنبال مجوز شورای برون مرزی هستند تا بتوانند از آن استفاده جانبی را ببرند. من هم به دنبال تحصیلات تکمیلی خودم برای دانشگاه بوده‌ام ولی هرچه تلاش می‌کنم به جایی نمی‌رسم. من مقطع کارشناسی را تمام کردم و می‌خواهم ادامه تحصیل دهم ولی در این مدت 5 بار به وزارت ورزش رفتم اما هیچ وقت نتیجه‌ای نگرفتم و گفتند باید از طریق قانونی یعنی از طریق فدراسیون کوه‌نوردی اقدام کنم تا شاید برایم کاری انجام دهند...

 

 

متن کامل را در وبلاگ کوه نوشت بخوانید

 

 

 

 

/ 2 نظر / 3 بازدید
فارس

آقای زارعی ما توقع داریم شما از ورزشکارتون اونم نه یک ورزشکار معمولی بلکه بهترین ورزشکارتون حمایت کنید نه اینکه خواسته های اونو غیر منطقی بدونید. تا جایی که من میدونم فدراسیون شما ورزشکاری داشته که با حمایت سازمان ورزش در سطح کارشناسی ارشد در دانشگاه بوعلی در شهر همدان تحصیل کرده! پس باز هم این شدنیه. فقط راهش اینه که شما از ورزشکارتون حمایت کنید و ولا غیر. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930919000351#sthash.9O5rRnjk.dpuf

مسعود

ببخشید اون ۱۴۰ سکه ای که ایشون گرفته چیه اسمش حمایت نیست این