تیم ترانگو: با هدف برافراشتن پرچم ایران و اولین تیم مسلمان می رویم!

شهرام عباس نژاد در مصاحبه با کوه نیوز: هدف اولیه تیم جدا از حضور در منطقه و مشاهده نزدیک دیواره، صعود یک مسیر تکراری بر روی برج است. ارتفاع برجی که قصد داریم بر روی آن تلاش کنیم در حدود ۶۳۰۰ متر است. با توجه به اطلاعاتی که گرفته ایم دو تیم دیگر نیز در منطقه حضور خواهند داشت، یکی از این تیم ها، تیمی از آفریقای جنوبی است که اخبار فعالیت های خود را در وب سایت خود به آدرس  trango2012.comبازتاب می دهد.

شهرام عباس نژاد با بیان این نکته که شاید یکی از مزایای اجرای این برنامه، شناساندن نام ایران و حضور کشورمان در سطح بالای فنی دیواره نوردی در جهان باشد، گفت: در ارتباطی که با تیم آفریقایی داشته ایم، متاسفانه نفرات این تیم هیچگونه اطلاعاتی در رابطه با پتانسیل دیواره نوردی ایران نداشته اند و با اطلاعاتی که به این تیم داده ایم، قرار شده است که برنامه بعدی خود را در ایران برگزار نمایند.

عباس نژاد با بیان تاریخچه ای کوتاه از فعالیت های دهه ۶۰ در حوزه دیواره نوردی از باشگاه های دماوند و آرش به عنوان پیشگامان دیواره نوردی در ایران نام برد و گفت یکی از اهداف ما، ادامه فعالیت های دهه شصت و توسعه دیواره نوردی فنی در ایران است. شهرام عباس نژاد که وظیفه روابط عمومی تیم به او سپرده شده است از جو بسیار صمیمی تیم گفت و ادامه داد: خوشبختانه استارت اولیه اجرای این برنامه را آقای علی پارسایی در سالهای ۸۰ و ۸۱ با معرفی منطقه ترانگو آغاز کرد. او از تلاش های زنده یاد اسماعیل متحیرپسند در سالهای ۸۵ و ۸۶ جهت انجام این برنامه نیز یاد کرد و گفت: بعد از فعالیت در جمع آوری طرح درس های دیواره نوردی با آقایان حسن گرامی و حسین بلند اختر در سال های ۸۹ و ۹۰ کم کم اجرای یک برنامه در ترانگو در ذهنمان جرقه خورد و بعد از رصد در بین علاقه مندان به حضور در این برنامه با گذشت زمان، تیم اعزامی نهایی شد.

روابط عمومی تیم مستقل تلاش کننده در منطقه ترانگو گفت: تعداد اعضای تیم اعزامی ۱۲ نفر است، حسن گرامی به عنوان سرپرست، حسین بلند اختر به عنوان مسئول فنی، شهرام عباس نژاد به عنوان روابط عمومی، حاج سید ساعد نجفی، عباس محمدی، سعید محمودی، حمید امیری، حمیدرضا شفقی، علی کریمی، مجتبی ثقفی، فرشاد میجوجی و... اعضای این تیم را تشکیل می دهند.

عباس نژاد در ادامه گفت ۲۸ خردادماه ساعت ۸ شب از طریق فرودگاه بین المللی امام تهران را به مقصد اسلام آباد ترک خواهیم کرد. عباس نژاد در رابطه با مدت زمان اجرای برنامه گفت: این برنامه معمولا در دو بازه زمانی ۳۰ یا ۴۱ روزه برنامه ریزی می شود که ما بازه زمانی ۴۱ روزه را برای اجرای موفقیت آمیز آن انتخاب کرده ایم. به مدت ۱۰ روز در بیس کمپ خواهیم بود و  ۲۸ روز وقت داریم تا بر روی دیواره تلاش نماییم.

شهرام عباس نژاد در ادامه از نبود اسپانسر و پشتیبان مالی برای اجرای این برنامه گفت و ادامه داد: تلاش های بسیار از طرق مختلف انجام دادیم که بتوانیم هزینه های مالی خود را کاهش دهیم، اما متاسفانه با وجود قول هایی که داده شده بود، اما تا این لحظه هیچ کمک مالی به این تیم نشده است و تمام اعضای تیم با بودجه شخص خود راهی این برنامه خواهند شد. این برنامه در حدود ۶ میلیون تومان جدا از هزینه وسایل انفرادی هر یک از اعضا و هزینه های دیگر احتمالی خواهد بود. شهرام عباس نژاد در پایان یاد آور شد، با هدف برافراشتن پرچم ایران و همچنین به عنوان اولین تیم از بین کشورهای مسلمان در منطقه حضور و برای موفقیت در این برنامه تلاش خواهیم کرد.

 

نقل از کوه نیوز

 

  به شهرام عباس نژاد ، با سلام و احترام فراوان

اول: بسیار خوشحالیم که دوستی وبلاگ نویس ،که  نسبت به نگاه روشن و احساس مسئولیت او در قبال افکار عمومی اطمینان کامل داریم،  به عنوان روابط عمومی تیم ترانگو انتخاب شده است . دوم :  با توجه به " فقدان تمرین کار فنی در ارتفاع بالای پنج هزار متر " اگر لازم می دانید در باره ی پیش بینی یا برنامه های خود برای مواجهه با این مسئله ، توضیحاتی را به افکار عمومی ارائه نمایید. سوم:  اشاره کرده اید یکی از اهداف‌تان اولین تیم  بودن از بین کشورهای مسلمان منطقه می باشد،  خوشحال خواهیم شد بدانیم آیا در تاریخ‌نویسی ورزش کوه‌نوردی در جهان ، اساسا  اشاره به چنین تمایزات ایدئولوژیکی وجود دارد یا  فقط حاصل خلاقیت‌‌های ذهنی کوه‌نوردان ایرانی برای  ابداع یک "اولین" است؟  مثلا در تاریخ کوه نوردی جهان ، آیا نمونه هایی داریم برای اشاره به اولین تیم بودن  از بین کشورهای مسیحی ، یا اولین تیم بودن از بین کشورهای بودایی یا اولین تیم بودن از بین کشورهای کلا بی دین؟! ...  با آرزوی موفقیت و سربلندی برای شما !

 

 

 

 

/ 9 نظر / 6 بازدید
پروانه

خدای من شهرام خندیده باورم نمی شه[قهقهه][هورا][نیشخند][چشمک]امیدوارم همگی موفق باشند و به سلامتی برگردند مخصوصا داداش شهرام

سپهر

به امید پیروزی و تندرستی و برافراشتن پرچم واقعی و 3000 ساله ایران.

کوهنورد

برام خیلی جالبه که میگن به اولین مسلمان!!! مگر مسلمان یا غیر مسلمان بودن در صعود فرقی هم می کنه؟ مگه مسلمان بودن امتیاز محسوب می شه؟؟ البته این برچسب اولین مسلمان شاید باعث بشه که کارهای احساسی و دور از منطق بکنند....

شهرام عباس نژاد

سلام 1- تو ایران شرایط مشابه به ترانگو از نظر جنس سنگ و ارتفاع فقط علم کوه هست . اونم خوب تا 4800 . افراد تیم ما هم با پشتوانه چند سال صعود در منطقه علم کوه در تمرینات شرکت کردند . 2- در صعودهای عمودی فرایند هم هوایی به علت کندی روند ارتفاع گرفتن ، خیلی بهتر شکل میگیره . 3- درسته حق با شماست با محدود شدن به طبقه بندیها ی نژادی ، مذهبی و ... مخالفم . اما گاهی وقتی قومیتی مثل ایرانی و زبان پارسی و مذهب ایرانیان از همه طرف تحت فشاره چرا اسمش رو نیاریم ؟؟

رامیار

سلام شهرام و دیگر دوستان رو خیلی دوست دارم و برایشان عمیقا آرزوی موفقیت میکنم . بوسه زدن این دوستان بر پیشانی ترانگو شاید بهترین خبری است که می توانم بشنوم . اما نام بردن از کشور های مسلمان !! برای تیم ایرانی ترانگو به گمانم جالب نیست اگر این موضوع پر رنگ شود بازتاب این خبر را تحت تاثیر خواهد گذاشت . اگر تیم فدراسیون آقاجانی برای صعود اورست پرخرجشان که به ریخت و پاش زیادی نیاز داشت این عنوان را انتخاب کرد به این دلیل بود که جذب منابع مالی از طریق ارگانهای عقیدتی و ... از این روش امکان پذیر بود هرچند جمله معروف یکی از پیشکسوتان که عنوان نمود با غریو یا زهرا بر فراز اورست ایستاده اند فراموش نشدنی است . اما تیم ترانگو که در تلاش نیست از این طریق جذب منابع مالی نماید همه با هزینه ی خود به این برنامه می روند پس این مسلمان بودن دیگر چه چیزی است؟ فعالیت این دوستان حتی اگر چند تیم ایرانی دیگر نیز به بلندای ترانگو صعود کرده بودند بازهم کار این تیم انقدر بزرگ بود که نیازی به این مسائل نباشد . به هر حال از شنیدن این جمله به یاد صعود اولین زنان ایرانی به اورست و اولین صعود به فلان جا و اولین و اولین اولین افتادم ...

پروانه

باز سرو کله این رامیار پیدا شد، خرپاپ خوش گذشت ؟ یه چند روزی از دست تو و رفقای همیشه طلبکارت احسان بشیرگنجی و تازه کار راحت بودیم ، می دونید چیه بچه ها وجود شماها داره کم کم می شه مثل وجود غضنفر تو میدون فوتبال که آخر سر، خط دفاع مجبور شد بجای حریف مراقب اون باشه به خودی گل نزنه ، نمی دونم سابقه کوهنوردی ، هیمالیانوردی ، سنگنوردی ، مدیریت و غیره و ذالک شما بچه ها چند ریال می ارزه که به جای همه حرف می زنید ، تصمیم می گیرید ، اظهار نظر می کنید ، انتقاد می کنید و...بزارید به هر عنوانی که دلشون می خواد برنامشونو اجرا کنن چرا این حقو بخودت می دی که همه جا اظهار نظر کنی بچه جون ، والله بخدا از دست شماها خسته شدیم یکی نیست یه بالش بزاره رو دهن اینها خفشون کنه برو سنگنوردیتو بکن ، درستو بخون ، کار و زندگیتو بچسب چی می خوای از جون این جماعت ،

پیروز

1) خواهش می کنم به این تیم ایراد نگیرید و بگذارید بدون حاشیه کارشون انجام بدن و بعد از بازگشتشون که حتمن سالم بر می گردن تا خواستید ایراد بگیرید. بعد از بازگشت این دوستان خوب و توانمند من هم به شما می پیوندم و تا بتونیم همه از هم دیگه ایراد می گیریم و انتقاد می کنیم. 2) خدا کنه لااقل بابت این اولین تیم مسلمان بتونند یک اسپانسری از سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی، تبلیغات اسلامی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، دارالتقریب مجامع اسلامی، بازیهای کشورهای اسلامی و..... پیدا کنند.

سپهر

آقا اجازه آقا اجازه؟ مذهب ایرانیان از همه طرف تحت فشاره؟ یا فشار از طرف مذهب ایرانیانه ؟ تیم ترانگو جایگاه عزیزی تو قلب ما داره، اجازه بدید هر ایرانی با هر عقیده ای از این تلاش و دستاورد لذت ببره و شما رو نماینده خودش بدونه.

دوست

اسم پژمان زعفري رو جزو اعضاي تيم ننوشتين