مرجع صدور مجوز گروه‌های کوه نوردی درتهران فقط هیات استانی است

 

ˈکاوه کاشفیˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وجود برخی از گروه‌های کوه‌نوردی غیر‌قانونی گفت: مرجع صدور مجوز گروه‌های کوه‌نوردی در استان تهران،‌ هیات کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران است.

وی گفت: متاسفانه برخی از گروه‌های کوه‌نوردی بدون مجوز در حال فعالیت هستند. باشگاه‌های کوه‌نوردی مجوز فعالیت را از اداره کل ورزش و جوانان استان تهران دریافت می‌کنند. وی درادامه با اشاره به حضور 50 گروه کوه‌‌نوردی در تهران گفت: گروه‌هایی که دارای شرایط مورد نظر باشند می‌توانند در ابتدا با مراجعه به هیات، مجوز آزمایشی یک ساله گروه کوه نوردی دریافت کنند.

کاشفی درادامه گفت: پس از یک سال این باشگاه‌های ورزشی در صورت داشتن  صلاحیت لازم می توانند نسبت به دریافت پروانه فعالیت پنج ساله از فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی اقدام نمایند. وی ادامه داد: هیات‌ کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی تنها مجاز به ارائه خدمات به ورزشکاران و گروه‌هایی هستند که دارای مجوز رسمی فعالیت ‌باشند...

 

ایرنا

 

 

 

/ 2 نظر / 5 بازدید
تازه کار

کاش آقای مهندس کاشفی اندکی هم در خصوص دلایل لزوم اخذ پروانه برای گروهها توضیح می دادند. متاسفانه برای منه نوعی مشخص نشد که چرا اکنون که همراه دوستانی چند به کوهنوردی می پردازیم باید تشکیل گروه رسمی بدهیم و با این ثبت از چه مزایا و حمایتهایی برخوردار خواهیم شد.

بیژن امیری

با عرض سلام.پیشنهاد برای تمامی دوستان عزیز فعال در عرصه کوهنوردی وباشگاهها وگروههای کوهنوردی: در صورت امکان در 17 ویا 18 اسفند از بانوان کوهنورد با بر گزاری صعود ویا حضور در برنامه های کاشت نهال ویا به هر صورت که امکان دارد قدر دانی شودویاد پیشکسوتان کوهنوردی بانوان چون زنده یاد مهری زرافشان انکه در زمستان بر فراز قله دماوند یک شب را به روز رساند گرامی داشته شود.