رئیس جدید: صعود به هیمالیا باعث جاودانه گی افراد می شود!!

رضا زارعی روز دوشنبه در حاشیه آیین سالگرد نخستین صعود ایرانیان به قله هفت هزار و 246 متری دائولاگیری هفت به خبرنگار ایرنا بیان داشت: آموزش، اولویت اول برنامه فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی است و تلاش داریم آخرین یافته های عملی این رشته سخت و جذاب را در اختیار کوه نوردان قرار دهیم.

وی تصریح کرد: صعود به هیمالیا باعث جاودانه گی افراد می شود اما برای ادامه این روند لازم است کوه نوردان آموزش های مناسب و حرفه ای را قبل از صعود ببینند.

زارعی تاکید کرد: از سال آینده، اردوهای هیمالیانوردی در کشور برگزار می شود تا علاقه مندان بتوانند به صورت اصولی آموزش های لازم را برای صعودهای بزرگ ببینند.

وی بیان کرد: فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی از استعدادهای کشف شده توسط هیات های استان ها حمایت می کند تا به این وسیله گام های بلندی در راستای ارتقاء کوه نوردی ایران برداشته شود.

 

 

 

/ 5 نظر / 4 بازدید
یکنفر

لامذهب این شهوت جاودانگی گریبان ما را بدجور گرفته است! مثلا ببینید جاودانگان جهان مانند شکسپیر و گالیله و پور سینا و خیام و کانت و نیوتن و ولتر و ... همگی یک صعود موفق به اورست یا دیگر قلل هیمالیا داشته اند. اصلا کلا آدمیزاد پا به ارتفاع که میگذارد از نیستی و "عدم" رهایی می یابد... البته گاهی اوقات بجایش دچار اِدِم میشود.

هیمالیا رفته

راست گفته بنده خدا! داوود خادم، محمد اوراز، لیلا اسفندیاری ،مهدی اعتمادفر،عیسی میرشکاری، جعفر ناصری، دکتر بهالو، ایدین.مجتبی.پویا و...........جاودانه شدنا!

یکنفر دیگر

کِی میشه تب این هیمالیانوردی فروکش کنه ؟ آخه اونهایی که رفتند چه تاجی بر سر کوهنوردی مملکت گذاشتند که دوباره یکسری دیگه وارد این بازی بشوند؟! آقای زارعی آموزش را خوب اومده اما با ادامه حرفهاش ناامیدمون کرده .

نيما

افسوس....فريدون اسماعيل زاده.حسين طالبي مقدم.سعيد اردبيلي.محمود چوبريزان.عزيز خلج.ابراهيم بابايي.جلال رابوكي و ناصر خوشه چين و باقر عيوضي و محمد نوري و .... صعود خارج از كشور ندارند پس چطور جاودانه شدند.صعودهاي توريستي چطورر آدمها رو جاودانه مي كنه.اگر هم جاودانگي باشه مربوط به كارهاي نو و تازه است نه كارهاي تكراري وطني...

کوهنورد

با با ایول ریس با این حساب شما کوهنوردا برید دنبال زندگیتون وبیخود هی تواین کوه واون کوه بالا پایین نزنید کفش وکلاه وغیره را پاره پوره نکنید .برید ماشین وخانه خلاصه طلای زن وبچه را بفروشید که همانا راه جاودانگی هیمالیا رفتنه بقیه مربیا ووغیره بز بچرانید. خوب در مورد خودش که صدق میکنه ماهی چند ملیون که میگیره از محل قهرمانان بعد مفتی هم که هیمالیا رفته . البته نبشی و وماکالو مربوط به ایشان نیست . بعدش هم ریس بزرگ اقاجانی جان جان لقب خبره ورزشی هم داده . راست میگه دیگه