کشورهای جهان ملزم به کاهش گازهای گلخانه ای شدند

هیات های شرکت کننده در کنفرانس آب و هوای سازمان ملل متحد که در دوربان افریقای جنوبی برگزار شد، سرانجام به توافقی در مورد کنترل گازهای گلخانه ای دست یافتند. براساس توافق به دست آمده برای اولین بار تمامی کشورهای جهان که نقش عمده ای در آلوده کردن هوا دارند، ملزم شده اند برای کاهش گازهای گلخانه ای اقدام کنند.

توافق در مورد کنترل گازهای گلخانه ای در ساعات پایانی این کنفرانس که به مدت دو روز برگزار شد، صورت گرفت. هیات های شرکت کننده از کشورهای مختلف سرانجام در مورد ایجاد پیمانی جدید به توافق رسیدند که براساس آن تمامی کشورها ملزم به محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای می شوند. انتظار می رود این توافق تا سال ۲۰۲۰ میلادی به اجرا درآید. نمایندگان کشورهای برزیل، افریقای جنوبی، هند و چین از برنامه زمانی تعیین شده انتقاد کرده و آن را دشوار توصیف کردند.

در همین حال، فعالان گروه "صلح سبز" ضمن انتقاد از توافق به دست آمده، آن را تنها توافقی داوطلبانه دانسته اند که یک دهه دیگر به اجرا گذاشته می شود. کومی نایدو، مدیر اجرایی سازمان "صلح سبز" گفته است که این توافق باعث افزایش متوسط گرمای جهان به میزان دو درجه سانتیگراد خواهد شد و جهان را به سوی فاجعه پیش می برد.

گزارشی از  BBC

.

. 

/ 0 نظر / 5 بازدید