تخریب پناه گاه دارآباد ؟!

عکس از : ع . عزیزاللهی ( پنج شنبه ٩/١٠/٨٩ )

.

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مملی

یادش به خیر روزی 3 بار از دراز لش اب میبردیم با قاطر واسه پناهگاه ااخرش خوب مزدمون را دادند.

حسام

سلام. پست زیر نیز در همین مورد قبلا در وبلاگ ما منتشر شده بود. با تشکر. http://climb-in-haze.blogfa.com/post-114.aspx

کوهنورد

خراب کردن تخریب جانپناه قدیمی داراباد فقط یک دلیل دارد که اونم شعارنویسی بعضی از دوستان کوهنورد ماست بخاطر شعارنویسی دوستان مثلا سیاسی کوهنورد ما دارن اونجا رو تخریب میکنن

یک کوهنورد

پس باید خیلی از جاها رو خراب کرد! عجب دلیل جالبی... فکر نمی کنم صحبت این حرفها باشه

و...

به نظر میرسه بعد از اینکه حرف زدن و اعتراض ممنوع شده حالا راه رفتن و سر به کوه گذاشتن هم داره ممنوع میشه باید ببینیم کی نفس کشیدن ممنوع میشه!!!!!!!!!!!!

خشایار

از جریانات پارسال دوستان بسیجی شروع کردن به خودنمایی... ای کاش فقط به پاک کردن شعار بسنده میکردن.

azizollahi

قسمت اول : نیروهای نظامی مستقر در بالای یال شن سیاه ( ابتدای خط الراس دارآباد ) متهمان اولیه تخریب پناهگاه هستند !!! برخی از قراین ظاهری این ادعا : - کوهنوردا انفرادی و یا گروههای کوهنوردی ( که استفاده کنندگان اصلی این پناهگاه هستند ) نمی توانند برای تخریب این پناهگاه انگیزه ای داشته باشند! - تخریب پناهگاه توسط یک نفر و بدون ابزار لازم امکان پذیر نیست سیم خاردارهای تخریب شده قبلی ابتدای خط الراس دارآباد در اوایل تابستان امسال ( یعنی تقربآ همزمان با تخریب پناهگاه ) مجددآ نصب شده است و این امر حکایت از حضور تعداد قابل توجهی سرباز با امکانات لازم در منطقه دارد !! که دسترسی آنها به قله نهایتآ یکساعت وقت نیاز دارد .

azizollahi

قسمت دوم : - احتمالآ آنها کوهنوردان عبوری از این مسیر را عامل اصلی تخریب سیم خاردارهای قبلی خود میدانند آنها با تخریب پناهگاه هم انتقام خود را گرفته اند و هم علی الظاهر تصور کرده اند با تخریب پناهگاه کوهنوردان کمتری به قله خواهند آمد. - بخش اصلی و اعظم تخریب پناهگاه مربوط به کندن سقف فلزی آن است . نگاهی اجمالی به شیوه کندن سقف و آثار باقی مانده به خوبی نشان میدهد که مهاجمان ابتدا وسیله ای مانند سیم بکسل را به لبه سقف ( از سمت دره دارآباد) بسته اند ! وپس از آزاد کردن اتصال نبشی های سقف از قوطی های پایه ، سیم بکسل را از روی سقف عبور داده و از سمت دیگر بصورت گروهی و دسته جمعی آنقدر کشیده اند - و احتمالآ کلی هم " یا علی " گفته اند - تا آنرا کنده و از سمت دیگر به زیر کشیده اند !!!

azizollahi

قسمت سوم : جناب نصیری با سلام و احترام اگر زحمتی برایتان نیست بدلیل حفظ یکپارچگی مطلب ، خواهشمندم آن چند عکس قبلی را هم در همین پست قرار دهید ممنونم ------------------------------------------------------------- در ضمن هیچکس از ما سوال نکرد با توجه به زاویه کادر ، این عکس را چه جوری گرفته ایم !! برای خودتان سوال نشد !!؟؟؟

فرامرز نصیری

سلام آقای عزیزاللهی _ امروز به شدت درگیر پاره ای مشکلات بودم و دسترسی به اینترنت هم نداشتم . اگر پاسخ کمی به طول انجامید ... از باقی عکس های شما برای پست جدیدی که همین الان تمام شد استفاده کردم . امیدوارم راضی باشید . _ اتفاقا با دیدن عکس ها اولین چیزی که به ذهنم خطور کرد همین موضوع زاویه بود !! فقط تونستم یه نتیجه بگیرم : یه سه پایه ای یا چیزی تو این مایه ها همراهتون بوده که دوربین رو بهش بستین و گذاشتین رو تایمر و بعد رو دستتون گرفتین بالا !! درسته ؟ _ امیدوارم با توجه و انعکاس و پیگیری موضوع تخریب پناه گاه دارآباد توسط دوستان وبلاگ نویس بتوانیم شاهد توقف این روند ناراحت کننده باشیم .