انجمن کوه نوردان : تعداد اعضای ناپدید شده 2 نفر است ؟!

هر دم از این باغ ، بری می رسد ...!! خبرهای دریافتی _ و البته غیر رسمی _ در باره  آخرین تیم اعزامی انجمن کوه نوردان به جشنواره ی یخ نوردی در کشور فرانسه از عدم بازگشت دو عضو این تیم حکایت دارد ! واقعا موضوع چیست ؟ انگیزه ی این همه پنهان  کاری و تلاش برای سرپوش نهادن بر مسائلی از این دست در کوه نوردی ایران را در کجا باید جست و جو کرد؟

می گفتند : یکی از کوه نوردان تیم اعزامی انجمن در دومین روز ورود به کشور فرانسه خود را ناپدید ( !!‌) کرده است  . انتشار خبر ، عباس ثابتیان رئیس فعلی انجمن کوه نوردان را ناچار به مصاحبه و تائید خبر و اعلام موضع رسمی می کند و ضمن اعلام اسم فرد مزبور ، استفاده ی او از نام و موقعیت انجمن را عملی زشت و غیر اخلاقی می نامد . اما موضوع به همین جا ختم نمی شود ...

می گویند : یکی دیگر از اعضای این تیم که عضو باشگاه کوه نوردان آرش می باشد نیز به کشور بازنگشته  و رسما برای پناهنده گی اقدام کرده است .  در صورتی که این موضوع حقیقت داشته باشد با نکته ی عجیب و غیر قابل درکی روبرو خواهیم بود : چرا عباس ثابتیان به عنوان رئیس فعلی انجمن کوه نوردان در مصاحبه های خود با خبرگزاری فارس فقط از حسین علومی پور نام برده  و به مسئله ی فرد دوم کوچک ترین اشاره ای نکرده است ؟!  انگیزه ی این سکوت آیا آرشی بودن نفر دوم و نفوذ این تشکیلات در انجمن کوه نوردان نیست ؟!

/ 49 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رامیار

من متن وبلاگ خودم را حذف می کنم اما این مسئله را در کلاغها بنویسید تا شاهد برای یک بار هم شده دموکراسی در جامعه ی کوهنوردی باشیم ! شما پیش قدم باشید ! آقا حقی داریم در کلاغها ! نداریم ؟ ما که 4 سال مشتری بودیم حداقل این موضوع را به عنوان اشانتیون به بنده بدهید به خدا جای دوری نمیره ! اما در مورد صداقت خودم این را عرض کنم دقیقا اشتباه فرمودین چون تنها چیزی که در خود می بینم صداقت است و حاضر نیستم حرفهایی که اعتقاد دارم رو به خاطر روابط و شرایط تغییر بدم من همان هستم که می گویم نه بیشتر و نه کمتر ! اگر این را عدم صداقت می بینید مختارید ! با اینکه میدانم قبول نمی کنید اما این موضوع را یک پیشنهاد دوستانه بدانید با دوستی و ارادت

فرامرز نصیری 3

_ اما این پست کلاغ ها یک " نرم خبر " است در مقابل " سخت خبر " ! شکر خواه می گوید: سخت خبرها همان خبرهای مبتنی بر شش عنصر خبری هستند...که کماکان اولویت های حرفه ی روزنامه نگاری را تشکیل می دهد اما نرم خبرها به دنبال برجسته سازی خالقان رویدادها و تشریح رویدادهایی هستند که_ می تواند و شاید _ جهان خبرها را تحت تاثیر قرار می دهد...در این نوع خبرنویسی اغلب ندانم کاری های افراد و نهادها و سازمان ها روایت می شود و ... _ توصیه می کنم این کتاب سودمند برای وبلاگ نویسان را حتما بخوانید. و نکته ی آخر که خصوصی بین خودمان بماند(!!‌) : شکل و ساختار و مضمون این پست کلاغ ها دقیقا منطبق و عین واقعیت موجود در بطن بخشی از جامعه ی کوه نوردی شهر تهران است . حرف و حدیث و شایعاتی که در باره موضوع عملکرد این دوستان وجود داشت و هم چنان دارد.اما علنی ساختن و انتشار آن کاملا و کاملا و کاملا و کاملا پس از تحقیق( در مثال: تماس با مدیران انجمن ) و اطمینان از صحت مسئله صورت گرفته است. انتشاری که برخلاف اصول دنیای مدرن وبلاگ نویسی، براساس اصول کهنه و رایج ژورنالیسم سنتی بود . البته به گفته ی دکتر یونس شکرخواه.

فرامرز نصیری 2

_ در این کتاب نکات برجسته و آموزنده ی بسیاری _ به خصوص برای یک وبلاگ نویس _ می تواند وجود داشته باشد . در مثال : اتفاقا و برخلاف نظر شما ، در این کتاب ، دکتر یونس شکرخواه مجهول نویسی ( می گویند ، شنیده ایم ، محافل آگاه بر این باورند که ... و غیره ) را نقطه ی قدرت و نشانه ی حرفه ای بودن گفتمان چاپی ( رسانه سنتی ) معرفی کرده است و در مقابل از روحیه صراحت و معلوم بودن در وبلاگ ها در تقابل جدی با آنان نام می برد . یعنی : سبک و شیوه ی ارائه خبر و استخوان بندی مضمونی این پست کلاغ ها به دنیای ژورنالیسم سنتی نزدیک تر است تا اصول خبرنویسی مدرن دنیای دیجیتال !!

فرامرز نصیری 1

به رامیار _ پیش از آغاز هر بحث جدیدی در اینجا یا وبلاگ شما و یا هر جای دیگر ، خواهش و درخواست دوستانه ای برایتان دارم : نیازی به عجله و شتاب زده گی بی هوده نیست که مثل آن کامنت اول تان " شاید " به بیان اظهارات نسنجیده و فکر نشده منجر شود . ابتدا تا جای ممکن " مطالعه و تحقیق و بررسی " در باره ی موضوع مورد نظر را در اولویت و دستور کار قرار دهید . بهتر نیست برای اجتناب از بحث و گفت و گوهای افسارگسیخته و اغلب بی سرانجام ، با پشتوانه ای درخور و قابل اطمینان از دانش و آگاهی قدم به میدان بگذارید ؟ _ اگر خواننده ی 4 ساله ی کلاغ ها هستید پس بایستی تا الان دانسته باشید که مانیفست این وبلاگ در حیطه ی موضوعات مورد نظر شما ، کتاب کوچک " خبرنویسی مدرن " دکتر یونس شکرخواه است . لطفا این کتاب را برای آگاهی از اصول اعتقادی کلاغ ها در دنیای وبلاگ نویسی ، نه یک بار بل ده ها و ده ها بار بخوانید . دقیق و عمیق بخوانید . لطفا ! _ در باره ی شخصیت و جایگاه دکتر یونس شکرخواه با چند جست و جوی ساده در اینترنت همه چیز را می توان یافت و نیازی به معرفی او در شرایط محدود این کامنتینگ نیست .

رامیار

درود نیاز هست دو نکته اشاره بکنم : دیروز و پریروز بندههم همانند شما به جستجوی گسترده ی انترنتی پرداختمن و خلی فراتر از این مطالب را در رد دیدگاه نوین مطالعه نمودم اگرچه طرفدارانیدر این خصوص هم وجود دارد اگر نیاز باشد لینک مطالب را در اختیار قرار خواهم داد . از این ساعات هزینه شده پای خواندن مطالب بگذریم خوشحالم این موضوع دو نفر را به تحقیق در این خصوص وادار کرد . اما نکته دوم : به یاد دارم شما در مورد موضوع لاس وگاس من را به نقد کشیدید که چرا گنگ نوشته اید و مخاطب ار از جزئیات محروم کرده اید چراکه مخاطبان باید به گفته های شما اعتماد بکند ! جناب نصیری من منکر اطلاعات شما در خصوص موضوع نشدم اما متن پست شما مخاطب را از جزئیات محرومکرده است و پست ناقص است شاید برای افرادی مثل شما که در بطن کار هستید اینمتن کافی باشد اما برای من و یا دیگران که در جریان نیستیم ناقص است ! شما متن را برای جامعه ی کوهنوردی نوشته اید یا برای چند نفر معدود که شناخت و اطلاع از جزئیات دارند؟ آقای نصیری به این زودی حرفهایتان را فراموش کردید دیروز این حرفها را به نقد می کشید امروز دفاع میکنید !

فرامرز نصیری 2

به شما گفته شد که برای اعلام موضع و یا تحلیل و اظهار نظر اگر از جزئیات موضوع اطلاع ندارید بهتر است چیزی ننویسید ... حالا همه ی اینها چه ربطی به بحث " خبر " دارد که مجهول نویسی را یکی از نقاط قوت حوزه ی سنتی آن می دانند ؟! یعنی واقعا نمی فهمید که در تحلیل و اعلام موضع ، کلی گوئی و فقدان ارائه دلیل و معیار و ضابطه جایگاهی ندارد و این فرق دارد با " خبر " که در یکی از گونه هایش می تواند با مجهول نویسی همراه باشد ؟! _ همانطور که قبلا هم گفتم کوچکترین ظرفیت و صداقتی برای پیش برد یک بحث و گفت و گوی سالم در شما نمی بینم . برای انحراف موضوع هر کاری می کنید . از خود را به کوچه علی چپ زدن گرفته تا معلق زدن های شتاب زده از این شاخه به آن شاخه !! تعجب نمی کنم اگر کامنت بعدی تان در باره ی خیزش های انقلابی مردم مصر و تونس و لیبی و یا نحوه درست کردن خورش قیمه بادمجون باشد !! _ لطفا به این بازی ناسالم خاتمه دهید !

فرامرز نصیری 1

به رامیار _ اگر نسبت به تخیلات خود دچار توهم نشوید و آنها را واقعیت ندانید خیلی بهتر است !! وبلاگ کلاغ ها سال هاست که با اصول و دیدگاه های مطرح شده زندگی می کند و تقریبا از همان بدو فعالیت مانیفست خود (خبرنویسی مدرن _ یونس شکرخواه ) را به همگان اعلام نموده و لذا نیازی به جست و جوی گسترده اینترنتی و تحقیق در این خصوص نداشته است. بهتر است برای خودتان خوشحال باشید که ناچار به تحقیق در این زمینه شده اید!! _ و حالا نوبت موضوع لاس وگاس است؟! واقعا نمی دانم چقدر دیگر حوصله ی ادامه دادن به این بازی ناسالم شما را خواهم داشت . بحث انجمن بود که به یک باره زدید به صحرای کربلا !! و از اصول خبرنویسی و خبرنگاری نوشتید ... بحث اصول خبرنویسی و خبرنگاری شد به یک باره به صحرای محشر!! می زنید و موضوع لاس وگاس را پیش می کشید !!حالتان خوب است؟ قصد ندارید به این بازی ناسالم پایان دهید؟ بحث مان انواع خبر و اصول خبرنویسی بود ...مگر آن نوشته شما در باره لاس وگاس " خبر " بود؟! یعنی تفاوت گونه ای تحلیل و اعلام موضع را با خبر نمی دانید ؟! به شما انتقاد شد که اعلام موضع تان فاقد دلیل و معیار و ضابطه است ...

رامیار

عحب!

جهت اطلاع خواننده های این وبلاگ ، اسم این آقا اصغر صافی ملقب به امید صافی هستش که اصولا این اواخر ار هر کس و هر نهاد و هر موقعیتی برای رسیدن به اهدافشون نهایت سوء استفاده رو کردن و ظاهرا آخریش هم دامن انجمن رو گرفته. فقط سووالی از جناب نصیری دارم و اون اینه که چرا شما وقتی می خواید کسی رو خراب کنید از آوردن اسم و گذاشتن عکسش و بستن هر تهمت و افترای دروغی بهش هیچ ابایی نمی کنید ولی چطوره که اسم این آقا رو نمی برید و عکسش رو اینجوری فیلتر می کنید و تازه انجمن رو به لاپوشونی هم متهم می کنید؟ نکنه می ترسید خدای نکرده آبروی نداشته ایشون به خطر بیافته؟

ننه اکبر آقا

اینکه ایشان از طریق نا مناسبی اقدام به پناهندگی کرده حرف درستیه و اما پشت کردن به وطن هم عملی مطلوب نیست تفاوت در نوع نگاه هست من از دیدگاه شرقی و ایرانی واز دریچه فاکتور هایی مثل گذشت وایثار ومردانگی صحبت میکنم وجنابعالی از منظر حقوق وتکالیف کسی نگفته ایشان ایشان حق نداردبه کشوری دیگر مهاجرت کند بلکه اشکال در همین کلمه پناهندگیه کسی که به کشور دیگه ای یناهنده میشه به این معنیه که به وطن خودش پشت کرده به وطنی که در فر هنگ مردم ایران خصوصا عیاران وجوانمردان و آقایون لوتی ها ناموس اکبر تلقی میشه