مرگ یک کوه نورد در ارتفاعات جاجرود

سخنگوی سازمان امداد‌و‌نجات هلال‌احمر از مرگ یک نفر و نجات 11 کوه‌نورد تهرانی در ارتفاعات آرات جاجرود خبر داد.

به گفته‌ی حسین درخشان : امدادگران کوهستان استان تهران ساعت 11 روز گذشته در جریان مفقود شدن یک تیم کوه‌نوردی 12 نفره در ارتفاعات آرات شهرستان جاجرود قرار گرفتند. بلافاصله تیم‌های امداد کوهستان به ارتفاعات این کوه اعزام شدند و پس از ساعتی جستجو موفق شدند اعضای این تیم را در ارتفاع 3200 متری در حالی که دچار ارتفاع‌زده‌گی و ترس شده بودند پیدا کنند.

وی ادامه داد: در بررسی‌ها مشخص شد این افراد عضو تیم کوه‌نوردی شرکت گاز هستند. متاسفانه به دلیل ایست قلبی یکی از اعضای این تیم که مردی 60 ساله بوده جان خود را از دست داده و یکی دیگر از اعضای تیم نیز دچار ارتفاع زده‌گی شدید شده بود که به همراه  10 کوه‌نورد دیگر به پائین ارتفاعات انتقال داده شدند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر با اعلام اینکه عملیات امداد و نجات پس از 6 ساعت در ساعت 17 به پایان رسید افزود: البته امدادگران توانستند بامداد امروز جنازه دیگر عضو این گروه را نیز به پائین منتقل کرده و به عملیات خود پایان دهند.

 

 

اینترنت

 

 

/ 2 نظر / 3 بازدید
بلاگ دایر

وبلاگ خود را به فهرست وبلاگ های فارسی اضافه کنید.

عرفان فکری

سلام و عرض ادب ظاهرا خبر مرگ صحت داره اما خبر امداد کاملا کذب هستش لطفا به این پست انجمن پزشکی کوهستان مراجعه کنید http://iranmountainmedicine.blogfa.com/post-2086.aspx همیشه در اوج باشید