فناوری به کمک کوه نوردان آمد

مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از ثبت اختراع «عصای کوه‌نوردی تلسکوپی مولد انرژی الکتریسیته بوسیله پیزوالکتریک چندلایه» با مشارکت دانشگاه سمنان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه سمنان، داود معروفی مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در جمع خبرنگاران گفت: ساخت «عصای کوه‌نوردی تلسکوپی مولد انرژی الکتریسیته بوسیله پیزوالکتریک چندلایه» حاصل تلاش علی خوشانی و امید حامد تابعی از دانشجویان دانشکده مهندسی مکانیک و مهندس رمضانعلی حاجی قربانی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان است.

 

معروفی افزود: با توجه به کاربردی بودن این وسیله، عصای کوه‌نوردی ساخته شده توسط پژوهشگران دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه، می تواند در شمار تجهیزات ضروری یک کوه نورد قرار گیرد.

 

همچنین مهندس حاجی قربانی در توضیح این اختراع گفت: عصای کوه‌نوردی برای برطرف کردن پاره‌ای از مشکلات کوه‌نوردان در زمینه تأمین انرژی مورد نیازشان در زمینه‌های مختلف از جمله گرمایش، پخت و پز و گرم کردن غذا، شارژ انواع باتری و ... ساخته شده است که این انرژی توسط سلول‌های پیزوالکتریک جای گرفته درون عصا و با ضربات متناوبی که توسط کوه‌نورد به آن اعمال می‌شود بدست می‌آید.

 

این محقق دانشگاه سمنان اضافه کرد: عصای کوه‌نوردی تلسکوپی مولد انرژی الکتریسیته بوسیله پیزوالکتریک چندلایه به شماره 84026 در اداره کل مالکیت صنعتی و ثبت اختراع به ثبت رسیده است.

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید