از میان وبلاگ ها ...

 معرفی مجموعه ی سیاره زمین  

« ساخت این مجموعه 5 سال شبانه روز زمان برده و شامل 200 منطقه مختلف می شود. 40 تصویر بردار در مجموع کار تهیه این مجموعه را بر عهده داشته اند تا زیباترین تصاویری را که تا به امروز بشر از زیستگاه های جانوری ثبت کرده تهیه کنند . دوربین های استفاده شده در این مجموعه بسیار خاص است. به طور مثال از دوربین های هالیوودی HD که گاهی نظامی هم هستند استفاده شده . این دوربین ها قدرت بزرگ نمایی زیادی دارند و کیفیت تصویر بالایی در اختیار کارگردان می گذارند. در اکثر مواقع دو گروه تصویر برداری از پایین و بالا صحنه مورد نظر را پوشش می دهند. صحبت های روی فیلم به صورت بسیار جذابی توسط دیوید آتن برو ، زیست شناس معروف انجام شده.

                            73128797673.jpg

اما یه نکته جالب که در بخش محیط زیست این مجموعه بود ، اشاره به کارکرد مجموعه های مستند در رابطه با محیط زیست بود که یکی از اشخاص مصاحبه شونده حرف جالبی زد. ایشون گفت در بسیاری از موارد این مستندها مردم با خطراتی که موجودات رو تهدید می کنه و زیبایی این موجودات آشنا میکنه و باعث ایجاد یک عزم جهانی برای حفاظت گونه مورد نظر میشه...»

از : وبلاگ چال ( توحید نوروزی )  http://chal.persianblog.ir

.................................................................................

طناب تان را رها کنید !!

داستان درباره یک کوه نورد است که تصمیم گرفت به تنهایی  از بلندترین کوه ها بالا برود . او این کار را کرد اما در حال حرکت و در حالی که فاصله زیادی با قله نداشت پایش لیز خورد و سقوط کرد .در حال سقوط حس وحشتناک مکیده شدن به وسیله نیروی جاذبه زمین را داشت و فکر می کرد که مرگ چقدر به او نزدیک است . اما ناگهان حس کرد طناب حمایتش او را بین زمین و هوا نگه داشته است ودر آن لحظه فریاد کشید :خدایا

وصدای پرطنینی به او پاسخ داد: چه می خواهی؟   گفت: نجاتم بده   خدا گفت: واقعا باور میکنی که من میتوانم تورا نجات بدهم ؟    گفت : آری     خدا گفت :اگر باور میکنی طنابت را پاره کن !!     کوهنورد پس از کمی سکوت تصمیم گرفت که با تمام نیرو به طناب بچسبد .    روز بعد گروه نجات اعلام کردند : یک کوه نورد یخ زده را در حالیکه از طناب حمایتش آویزان بود و بادستهایش محکم طناب را گرفته بود و فقط یک متر از زمین فاصله داشت پیدا کردند .

و شما ؟ چقدر به طناب تان وابسته اید ؟ آیا حاضرید آن را رها کنید ؟

از وبلاگ: سلام بر خورشید (آزیتا مشهدبان) http://sun87.persianblog.ir

.................................................................................

       صعود قله لاله زار به مناسبت شصتمین سال کوه نوردی در کرمان

                           89781319583.jpg

                              تاریخ اجرای برنامه ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ۸۷

از وبلاگ : گروه کوه نوردی نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان

 http://nirogahclimbing.blogspot.com

/ 2 نظر / 9 بازدید
مفیدی

سلام آقا خیلی ممنون واقعا دستتون درد نکنه خیلی لطف کردین به امید دیدار پیروز و سربلند باشید

بهنام

آقا من این مجموعه رو دارمش برای خریدش می تونید برید مجتمع پایتخت طبقه دوم فروشگاه آسمان شب. قرار بود که بعد از عید روی DVD 9 هم بزنن. دیدنش رو شدیداً و اکیداً توصیه می کنم. شاهکار BBC همین سری. فیلم برداری ها فوق العادن، هر فیلمی که دیدوید اتنبرو توش دستی داشته باشه به خودی خود معرکست و این یکی برتر از هر چی که تاحالا دیدم. حتماً ببینیدش که از دستتون میره