این صعودها در اورست، تباه کننده ی کوه نوردی است!

  

عکس ها از وبلاگ گل کوه

 

" ... پس از صعودهای آنچنانی به اورست گفتند : ما می‌توانیم اورست را آنگونه آماده بالا رفتن کنیم که نه تنها سه نفر بلکه ۵۰ نفر را در یکبار به آن اوج برسانیم . در این برنامه‌ها ، نردبان‌ها و طناب‌های ثابت در راه صعود برقرار کردند ، مکان‌هایی برای ذخیره کردن بطری‌های اکسیژن و یک مسیر کوبیده شده را که نیاز به مهارت‌های کوه‌نوردی ندارد تا قله آماده ساختند . امروز دیگر صعود به اورست مانند آن شده است که بلیطی برای هواخوری و حمام آفتاب در مدیترانه تهیه شود همراه با پانسیون کامل ، ضمانت و بیمه سفر و جوش و خروش و سرگرمی‌های اینگونه سفرها ... که همه اینها چیزی نیست جز به تباهی کشانیدن کوه‌نوردی ! ... "

رینهولد مسنر _ مجله ی کوه شماره 34

 

 

" ... با تجربه و تشخیصی که من از کوه‌نوردی دارم ، این کار کوه‌نوردی نیست . چند هزار متر طناب ثابت آماده کردن و نردبان‌های آلومینیومی به هم متصل شده روی شکاف‌های یخی گذاشتن و پا در جای پای راهنما نهادن ... بدون اینکه خود راهگشا بودن و قریحه و استعدادی نشان دادن ، هیچ است! ... "

ادموند هیلاری _ مجله ی کوه شماره 32

 

 

 

.

/ 2 نظر / 65 بازدید
1

http://www.jpegmini.com/main/home کاهش حجم عکس بدون کاهش کیفیت آن: وب‌سایت JPEGmini، وب‌سایتی است که شما به راحتی و طی چند مرحله‌ی ساده می‌توانید حجم عکس خود را کاهش بدهید بدون آنکه از کیفیت و شفافیت عکس کاسته شود. برای این کار تنها کافی است که به این وب‌سایت مراجعه کنید، سپس بر روی گزینه‌ی Try It Now کلیک کنید و با ورود به پنجره‌ی جدید، بر روی Upload Your Photo کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی این گزینه، عکسی که می‌خواهید حجم آن را کاهش دهید را انتخاب می‌کنید و سپس بر روی گزینه‌ی Open کلیک می‌کنید. بعد از چند دقیقه عکس مورد نظرتان که حجم آن کاهش پیدا کرده است را مشاهده می‌کنید و با کلیک بر روی Download Photo می‌توانید آن را ذخیره کنید. دقت کنید که این وب‌سایت تنها حجم عکس‌ها با پسوند JPEG را می‌تواند کاهش دهد.