در سوگ طبیعتی که دیگر بکر نیست

گفته های اخیر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر این که "سالانه 100 هزار هکتار از جنگل های کشور تخریب می شود" کافی بود تا سایر فعالان محیط زیست کشور نیز لب به سخن بگشایند و با شهامت بیشتری از تخریب گسترده محیط زیست ایران در جای جای کشور سخن بگویند.

مدیر عامل جمعیت اتحاد سبز استان سمنان درخصوص تخریب بی رویه جنگل ابر، به عنوان یکی از  مشهورترین حوزه های محیط زیست کشور اعتراض کرد و گفت: همه می دانند که جنگل ابر در استان سمنان، یکی از مهم ترین و شاخص ترین زیستگاه های کشور به شمار می رود اما هم اکنون درختان این سرمایه ملی در جریان فعالیت های راه سازی و انتقال انرژی در معرض نابودی است.

"موضع مسوولان محیط زیست در خصوص جنگل ابر بسیار غیر شفاف و دو پهلو است. ما آخرش نفهمیدیم که مسوولان با احداث جاده صنعتی در طبیعت بکر جنگل ابر موافق هستند یا خیر."

حسین امیر عبداللهیان، در ادامه نسبت به احداث هرگونه جاده در جنگل ابر ابراز نارضایتی کرد و اظهار داشت: مسوولان محیط زیست می گویند که ما می توانیم بدون این که حتی یک درخت از جنگل ابر قطع شود، جاده ای به منظور انتقال خطوط لوله گاز در دل این جنگل احداث کنیم اما این حرف اصلا با عقل و منطق همخوانی ندارد.

"متاسفانه برخی از مسوولان و حتی برخی از اهالی منطقه معتقدند که با احداث این جاده در دل جنگل ابر، منافع اقتصادی فراوانی برای اهالی به دست می آید اما مطمئن باشید احداث این جاده، جز ویران شدن طبیعت این آبروی ملی، هیچ نتیجه دیگری برای مردم و جنگل ابر ندارد."

 فرهنگ سازی جهت پاسداشت محیط زیست، "سرمایه ملی" انگاشتن جنگل ها در مقام عمل، کاهش مصرف سوخت های فسیلی، ‌استفاده از انرژی های پاک و  اختصاص ردیف بودجه هایی هم تراز با جایگاه حیاتی محیط زیست، می تواند مرتع ها و درخت ها را نیز برای استفاده نسل های آینده به یادگار بگذارد.

جام جم آنلاین

.

.

/ 0 نظر / 3 بازدید