" اثبات صعود " بحثی جدی در کوه نوردی امروز جهان است !

1 سپتامبر 2010- در بحبوحه اختلاف نظر مطرح شده در مورد صعود سال 2009 اوه یون-سان به قله کانگچن جونگا ، که فدراسیون کوه نوردی کره بطور رسمی در پنج شنبه گذشته مورد سوال قرار داد ، جزئیات قابل تامل هستند . یکی از مورد بحث ترین مسائل ، عکس ارائه شده توسط خانم اوه به عنوان عکس قله است ، که او را در زمینی ترکیبی نشان می دهد که متفاوت از قله پوشیده از برف کانگچن جونگا است.این عکس بوسیله یکی از اسپانسرهایش بنام بلک یاک به عنوان عکس قله توزیع شد ، که بعدا اولین دیدگاه های انتقادی را به میان آورد.در کنفرانس مطبوعاتی که در دسامبر 2009 در سئول برگزار شد ، یون – سان توضیح داد که عکس  به علت بادهای شدید در قله در جایی زیر بلند ترین نقطه گرفته شد .

برای روشن شدن واقعیت برای یکبار و برای همیشه ، سایت اکس وب از طریق ایمیل از خانم اوه در مورد این عکس پرسید تا جواب دهد. اوه جواب داد:" عکسی که دیده اید در نقطه ای پنج تا ده متر زیر قله گرفته شد." در مورد گزارشی  کامل در مورد تمام 14 قله 8000 متری صعود کرده اش ، یون – سان گفت که امیدوار است اسناد را تا 31 سپتامبر تحویل دهد. او توضیح داد:" برخی موضوعات فوری دارم که باید به آنها بپردازم."

سایت اکس وب از این کوه نورد کره جنوبی خواسته است که عکسی بزرگتر همراه با جزئیات بیشتر ارائه کند ( مثلا آیا  طناب ثابت به هارنس او متصل بوده است  یا خیر ، که اینگونه به نظر می آید) . در ضمن ، از تعدادی از صعود کنندگان به قله کانگچن جونگا هم خواسته شد تا این عکس را چک کنند ، و آن را با عکس قله خودشان مقایسه کنند ، و در صورت امکان صحت و سقم آن را بررسی کنند.

ترجمه از سایت: http://explorersweb.com/everest_k2/news.php?id=19626

از وبلاگ : کوه نوردی ، ورزش و سلامتی

.

/ 0 نظر / 3 بازدید