صعود زمستانی گرده شرقی آزادکوه

 

"به آخرین دست به سنگ دشوار مسیر رسیدم و از آن صعود کردم.هوا رو به تاریکی می رفت.از برنامه عقب بودیم.طبق زمانبندی من باید ساعت 16 قله صعود می شد.روشن را دیدم که بالا می آمد. پیشنهادمن روی صعودی سرعتی و بازگشتی سریع بودو روشن پیشنهاد داد بیواک کنیم..اگر زود صعود می کردیم تا 20 دقیقه بعد قله بودیم اما باد بسیار شدید شده بود و هوا رو به تاریکی می رفت.آخرین قسمت مسیر گرده 20 متر ریزشی بود که به سمت بالای دیواره شمالی می چرخید .حتی در شرایط بدون باد هم این قسمت دقت زیادی می خواست.اما الان هوا رو به تاریکی می رفت و باد هم بسیار شدید شده بود.من مخالف بیواک بودم و موافق صعود ... "

 

متن کامل را در وبلاگ نیما اسکندری ( دوبی سل ) بخوانید

 

 

 

-----------------------------------------------

 

 صخره نوردی که از ارتفاعات کوه دراک سقوط کرده بود امروز با کمک آتش‌نشانان شیرازی نجات پیدا کرد.


رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: در این حادثه مرد جوانی که به منظور دیواره نوردی از ارتفاعات کوه دراک تا حدود 20 متر صعود کرده بود به علت بی احتیاطی تا ارتفاع 10 متر روی یک صخره سقوط کرد و دچار شکسته گی و مجروحیت شد.
طالبی نژاد افزود: آتش نشانان تیم امداد و نجات کوهستان وی را با برانکارد به پایین کوه انتقال و تحویل عوامل اورژانس دادند.

 واحد مرکزی خبر

 

 

 

 

/ 3 نظر / 7 بازدید
نيما

ممنونم فرا مرز عزيز از لطف و توجهت.به اميد ديدار[گل][گل]

سونا

*به نام خدا* [گل]اصلاح ناهنجاری های قامتی بدن،رفع کامل خستگی(مثل یک ماساژ عالی) ،لاغری کل اندام ها(اگر نمیخواهید قسمت هایی از اندامتان لاغر شود،آن را با لباس بپوشانید تا با بخار تماس نداشته باشد)،سم زدایی از طریق تعریق،تسکین درد مفاصل و کمردرد و... [گل] اول تحقیق کنید <<<<<سپس مطمئن شوید>>>>> و با کم ترین هزینه ممکن(58 هزار تومان)، به راحتی از خواص بی شمار سونا برخوردار شوید: زمان و تلفن تماس جهت دریافت اطلاعات بیشتر : 11صبح الی 3 بعد از ظهر>>>>>>(((09130819286)))