عکس روز : وقتی " همه " خوابیم !

.

تهران .  دوشنبه ١٨ خرداد .  نمایش زنجیر انسانی طرفداران موسوی .  عکس از کلاغ ها

.

/ 35 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا

سلام جناب نصیری چقدر قشنگ نوشتی وقتی همه خوابیم . دلم گرفته از اینکه بازیم دادن دلم گرفته ازاینکه امید داشتم بتونیم تغییری در این مملکت ایجاد کنیم . جواب این جواناننی که سرخورده شدن رو کی میده . خدا بیامرزدت ایران .............

کلاغ ها ( قسمت دوم )

و در ادامه ی همان ادبیات مورد اشاره ، ما را متهم به ساده اندیشی و ... می کنید؟! _ روز جمعه وقتی خود را آماده ی شرکت در انتخابات می کردید واقعا در ذهن خود احتمال تقلب و دستکاری در آرای مردم را نمی دادید ؟ به صورت منطقی باید به مجریان اعتماد می داشتید که در رای گیری آنان شرکت کردید ... حالا شما بگوئید ساده اندیش کیست و ساده اندیشی را در کجا باید سراغ گرفت ؟ حتی اگر با وجود آگاهی _ آگاهی کامل _ به احتمال تقلب هم در انتخابات شرکت کرده باشید باز هم این انگ " ساده اندیشی " شما را رها نخواهد کرد !!

کلاغ ها ( قسمت اول )

به هومن عزیز و گرامی دوست خوبم شاید بهتر باشد کمی به اعصاب خود مسلط باشید و با تمرکز و آرامش بیشتری به وقایع و رویدادهای پیرامون خود نگاه کنید. _ آن پیام های دوست عزیز ( _ ) از آن فرامرز نصیری نیست که حالااین گونه و با این استنباط اشتباه به ورطه ی قضاوت نادرست افتاده اید ! در کدام نوشته ما صحبت از شادی و خندیدن و رقص دوستان شما بوده است که حالا این گونه در باره ما قضاوت می کنید؟ در کدام نوشته ی ما اشاره ای به مسایل سال 67 شده بود که حالا ... راستی چرا جمله ی خود را در باره سال 67 تمام نکردید ؟! انگار ... چه ؟ _ انتقاد کلاغ ها از بی برنامه گی و سطحی بودن شعارهای دوستان سبز شما بود . انتقاد از لودگی و ابتذال در شعارها . انتقاد از دورافتادگی و بیگانگی نسبت به نیازها و خواسته های اساسی مردم و تبدیل مبارزه ی جدی سیاسی به ... " حموم نرفتن دکتر ... لوپ لوپ خریدن فلانی و ... " انتقاد کلاغ ها از ادبیات تحقیر و توهین در برخوردهای دوستان سبز شما در مواجهه با مخالفان بود . انتقاد کلاغ ها از نشانه های بی اخلاقی و بی فرهنگی در دوستان سبز شما بود . آن وقت شما به جای پاسخ به همه ی این ها ...

هومن

فرامرز عزیز متآسفم اگر با عصبانیت مطالبی نوشتم. اما به من حق بدهید که عصبانی باشم. وقتی که تمام حقوق اجتماعی یک انسان مصادره می باشد پرخاش اولین واکنش او در برابر این همه بی عدالتی است، هرچند تصدیق می کنم یک رفتار دموکراتیک و عقلانی نیست. با این حال از حضور خودم در انتخابات پشیمان نیستم چرا که حداقل باعث شد همه ما و همه دنیا بفهمند ما ایرانیها چقدر در سدنوشت خودمان موثریم. واقعاً شما پیش بینی کرده بودید 20 میلیون رآی را مصادره کنند؟ من نکردم، و اتهام ساده اندیشی متوجه خود من است و در این صورت از شما عذر میخواهم. اما یک نکته دیگر بسیاری از همفکران من ا این لمپنیسمی که در ادبیات خودی و رقیب جاری می شود موافق نیستند اما اینگونه حرکات ذات عوام استو در اردوگاه حری با موتورسواری و فریاد و عربده جویی نمایان است و در خودیها با نمایش خود و درخواست ازادیهای غیر معقول (اما به خق) و لباس و سگ و ... چاره ای نیست بپذیریم که در یک جامعه فقیر فرهنگی زندگی می کنیم، اما باور کنید اکثریت سبز ها ه دنبال این چیز ها نیستند.

هومن

به بابک: دوست عزیز اگر تا به حال فقط یکبار باتوم پلیس ضد شورش از کنارت گذشته باشد، اگر فقط یک بار در فضایی که گاز اشک آور در آن رها کرده باشند نفس کشیده باشی، متوجه می شوی که چقدر این حضور مفرح است و جقدر جذاب که بقیه برای تفریح با این چیز ها به خیابان می آیند. اگر اینقدر مفرح است چرا به جمع آنها نمی پیوندی، حتماً زیر ضربات مشت و لگد و شوک باتوم برقی خیلی خوش میگذرد.

-

هومن جان معلومه که باتوم خورده تو سرت! پیام بابک مال قبل از باتوم خوردن شماست! مال وقتی است که تو خیابون تا صبح ... ! نه ببخشید کار سیاسی می کردید!

هومن

فرامرز عزیز از دیدن جواب شما دلگیر شدم. شما احتمالاً مرا به یاد نمی آورید من قبلاً در کلاس نقشه خوانی کلوب دماوند شاگرد شما بودم و فکر می کردم شما مرا می شناسید و می دانید به حداقل اصول اخلاقی پایبندم اما این تصور کاملا اشتباه بود و الان پیش شما متهم هستم به کار سیاسی! کردن از شب تا صبح. فقظ متأسفم همین و بس. خداحافظ و در قطعا در سایه دولت دروغ به شما خیلی خوش خواهد گذشت.

هومن

البته اگر این جواب شما به من باشد.

-

هومن و فرامرز جان ، معذرت میخوام .قصد توهین به کسی را نداشتم. پایدار و پیروز باشید.

هومن

فرامرز نصیری عزیز، مدیریت هوشمندانه شما در مباحثه را تحسین می کنم. پاینده باشید