شرپای ارتفاع مقصر مرگ لیلا اسفندیاری ؟!

خبرگزاری ایسنا : روز گذشته بود که خبر مرگ ششمین ورزشکار ایرانی در 10 روز گذشته اعلام شد . این ورزشکار «لیلا اسفندیاری» بانوی کوه نورد ایرانی بود که هنگام بازگشت از قله «گاشربروم 2» در نپال دچار حادثه شد . در این صعود یک ایرانی دیگر همراه «لیلا اسفندیاری» بود که لحظه به لحظه در جریان اتفاقات بود و به صورت معجزه آسایی از این سقوط جان سالم به در برد؛ او معتقد است مقصر اصلی این حادثه تلخ، شرپای ارتفاع «لیلا اسفندیاری» بود .

عبدالعظیم برهمنی ، 55 ساله در شرح لحظه به لحظه این حادثه به خبرنگار ایسنا گفت : شاید عامل اصلی سقوط «لیلا اسفندیاری» شرپای ارتفاع او بود که فردی کاملا خونسرد بود و هیچ کمکی به اسفندیاری نمی‌کرد ؛ به نحوی که وقتی من چای برای اسفندیاری آماده کردم ، این کارگر حتی در کنار چادر هم نبود ، چه برسد به این که در موقع لازم بتواند به لیلا اسفندیاری کمک کند. برهمنی با تاکید بر این که این سهل انگاری شرپا را می‌شود از طریق قانونی پیگیری کرد، یادآور شد: با درخواست خانواده‌ آن مرحوم می‌شود از طریق قانونی این سهل انگاری را پیگیری کرد، اما اگر پیگیری نباشد آن‌ها هم جواب گو نخواهند بود . همراه مرحوم «لیلا اسفندیاری» در صعود به قله «گاشربروم 2» در تشریح این حادثه گفت: اسفندیاری هنگام بازگشت از قله بر اثر سرخوردن از شیب یخی به دره سقوط کرد و جان خود را از دست داد. من هم سقوط کردم، اما داخل یک غار یخی افتادم و به شکل معجزه آسایی نجات پیدا کردم ...

خبرگزاری ایسنا

..

به نظر می رسد نباید این گونه مصاحبه های شتاب زده و نظرات متناقض و آشفته ی مطرح شده در آنها را جدی گرفت . ابتدا صحبت از "مقصر اصلی " می شود و سپس چند خط پایین تر گفته می شود " شاید " و بعد هم برای ارائه دلیل و مدرک و سند در اثبات "سهل انگاری" شرپای ارتفاع حرفی زده می شود که بیشتر به طنزی مضحک شبیه است : " وقتی من چای برای اسفندیاری آماده کردم ، این کارگر حتی در کنار چادر هم نبود !!  " ... آقای برهمنی عزیز و گرامی ! نه لیلا اسفندیاری کلئوپاترا بوده و نه شرپای ارتفاع او برده ای حلقه برگوش و ... اگر به صورتی مشخص  برای سقوط لیلا ، دلایلی فنی مبنی بر اثبات سهل انگاری شرپای ارتفاع او دارید از آنان سخن به میان آورید !

/ 4 نظر / 94 بازدید

اظهارات کوروش نگهبان در رابطه با شرپای لیلا: http://khak-e-khoob.blogfa.com/post-162.aspx

برج سینا !

لیلا اغازگر کوهنوردی مستقل بانوان ایران http://boorjsina.persianblog.ir/post/49/

سید حمید صدیقیان

سوگ واره ای برای لیلای تنها تر از مجنون http://khaltonak.mihanblog.com/post/2 سید حمید صدیقیان

مهیار

تو لینک بالا فقط یک کلمه نوشته "شرپای لیلا خیلی جالب نبود" همین!!!