از میان وبلاگ ها ...

 

هوای خوب در نانگاپاربات و تلاش دوباره برای صعود قله

" با مساعد شدن دوباره هوا و فروکش کردن سرعت باد، امروز صبح تیم دو نفره لهستانی تومک و پاول کمپ اصلی را به قصد کمپ اول ترک کردند و سیمونه مورو و دیوید گوتلر امروز بعداز ظهر به سمت کمپ اول حرکت کردند. روز 15 فوریه آسمان صاف و سرعت باد روی قله 35km در ساعت خواهد بود. این شرایط کاملا مناسبی برای صعود قله نیست اما شاید تیم ها در این روز برای صعود به قله تلاش نمایند. در رخ دیامیر، دانیله ناردی ایتالیایی همچنان در حال کامل کردن سیکل هم هوایی است ... "

 

از وبلاگ زوج کوه نورد:

http://zojekouh.blogfa.com

 

 

 

 

 کوهنویسانی که دوست دارم

" کوهنویسان خوب و بد نداریم.. سلیقه ایست دیگر.. بعضی ها با نوشته های بعضیهایشان ارتباط برقرار می کنند و برخی دیگر نه.. بعضیهایشان فقط به بولتن تبلیغات رفقایشان اختصاص یافته اند بدون محتوای قابل توجهی و بعضی دیگر توانایی نوشتن دارند.. می توانند تجزیه و تحلیل کنند و بعضی ها هم مترجمهای خوبی هستند.. من از نوشته های این کوهنویسان استفاده می کنم و بیشتر نوشته هایشان را می پسندم :

گل کوه :  پریسا حسین زاده نویسنده وبلاگ، یک دختر جنوبی خوزستانیست. نوشته هایش را دوست دارم. مترجم خیلی خوبیست و مقاله هایش را همیشه در فصلنامه کوه و وبلاگش دنبال می کنم. بیطرفی واقعی شایسته او و وبلاگش است و البته او این بی طرفی را درست تعریف کرده! بی طرفی وبلاگ گل کوه به معنای نادیده گرفتن مشکلات و کاستی ها یا بدرفتاری ها و زشتی ها و طرفداری بی چون و چرا از منافع گروهی و فردی نیست. او به زنان ورزشکار مخصوصن کوهنورد و سنگ نورد توجه خاصی دارد و بی توجه به ملیت و نژاد و زبان آنها از آنها می نویسد.

همطناب من : مهدی فرهادی یک کوه نورد، سنگ نورد و دیواره نورد فعال و تحصیل کرده است. او  در عین حال که ورزشکاری نمونه و قدرتمند است منتقد خوبی هم هست. نوشته هایش را همیشه در وبلاگش دنبال کرده ام. او متین و صبور و آرام است. او و همسرش فرح منصوری که مدرس سنگ نوردی و همطناب اوست به خاطر نقدهایی که بر اشتباهات مسلم و آشکار مدیریتی و تشکیلاتی باشگاه دماوند داشته اند بارها مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. او گاهی بی طرف است و گاهی آشکارا مقابل تشکیلاتی می ایستد و از طرفی حمایت می کند اما طرفداری و بی طرفی را درست و به جا به کار می برد. "

 

از وبلاگ دیوار نوشته ( روشنک هوشمند ) :

http://www.parandeazad.blogfa.com

 

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید