عکس روز

مصر : روزهای اعتراض ( خبرگزاری رویترز )

.

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نقاد

بخاطر دارم حرکت مشابه هموطنانت را به باد تمسخر گرفته بودی!

کوهدوست

چه بی ربط !اینجا یه وب خبری یا وب درباره کوه نوردی؟ آقا یا خانم نقاد خروش مصر میلیونی است ربطی به عده ای معترض به نتیجه انتخابات در ایران نداره . بعدش هم اون عده ای که به خاطر مسایل دیگه اومدن خیابون ها خواسته شون تبدیل حکومت دینی به یک حکومت لاییک بود واین ها در مصر خسته از حکومت خود فروخته لاییک وخواستار حاکمیت ارزش های دینی هستند

کوهدوست عزیز زیاد کیهان میخونی و اخبار را وارونه میشنوی. اگر مبارک رفت که امیدوارم هرچه زودتر شرش را کم کند میتوانی حداکثر یک ماه صبر کنی تا ببینی چه نوع حکومتی با رای مردم در مصر سر کار می آید. حتی خود اخوان المسلمین هم بنیاد گرا نیستند. بهتر است به راشد الغنوشی رهبر معنوی تونس هم نگاه کنی که از وقتی از تبعید بازگشته در مصاحبه هایش چه گفته و خواستار چه حکومتی شده.

کوهدوست

دوست گرامی بنده زیاد اهل روزنامه خواندن نیستم اما جنابعالی ظاهرا مدام کیهاان میخوانی که از مواضع کیهان به این دقت اطلاع داری اتفاقا من دقیقا میدانم راشد الغنوشی در مصاحبه هایش راجع به خمینی خودش و ایران و....چه گفته اما ایشان نماینده تمام مردم تونس نیست .تفاوت اخوان المسلمین با انقلابیون ایران را هم میدانم کرختی و کندی حرکت در این کشور مربوط به همین تفاوت است اگر دراین دو کشور هر حکومتی با هر عنوانی حاکم شود همین که دست نشانده اسراییل و آمریکا نباشد پیروزی بزرگی برای اسلام محسوب میشود .اما بنده هم امیدوارم بیست و دوم بهمن امسال مبارک نباشد.

کوه دوست عزیز 22 بهمن هیچ سالی مبارک نیست. امسال که امیدوارم مبارک مورد نظر شما هم نباشد. اما راجع به لائیک بودن مصر باید عرض کنم که تنها کشور های بنیاد گرا در جهان، ایران و اسرائیل هستند. حتی اردوغان هم که الگوی بیشتر مسلمانان جهان است کشورش را به صورت سکولار هدایت می کند.

کوه دوست

دوست محترم بهتر بود مینوشتید بیست ودوی بهمن هیچ سالی برای من مبارک نیست .بنده میدانم که فقط حکومت ایران واسراییل حکومت دینی هستند اما همانطور که گفتم هر حکومت غیر وابسطه به اسراییل وامریکا در مصر ایجاد شود یک توفیق محسوب خواهد شد.بخشی از اعمال اردوغان میتواند الگو باشد اما اردوغان الگوی کاملی برای یک مسلمان آزاداندیش وعاقل ومتعهد نیست

کوه دوست گرامی هر تغییری در مصر پیامی برای تمام دیکتاتورها در کشورهای اسلامی است. باز هم عرض می کنم همه دیکتاتور ها در همه کشورهای اسلامی. به امید کوتاه شدن دست دیکتاتورها از تمامی ملل تحت ظلم. ضمنا من درخواست مجدانه از شما دارم تا با دیدی باز و به دور از جزم اندیشی به کشورهای دیگر سفر کنید و بیشتر مشاهده کنید. البته به غیر از عربستان ، عراق ، سوریه وافغانستان. آن وقت ببینید ما کجا و ایشان کجا. ضمنا به بیانیه اخوان المسلمین در بعد ازظهر جمعه هم نظری بیافکنید. بسیار حکیمانه بود.

کوه دوست

آقا یا خانم محترم اولا از توصیه مجدانه شما بسیار سپاسگذارم واز صمیم قلب آرزوی به ثمر نشستن آرزوی شما را دارم ودعا میکنم. دوما من را به بسته بودن دید و جزم اندیشی متهم نمودید که اشکالی ندارد منظورتان از دیگر کشور ها را دقیقا نمیدانم اگرمنظورتان ممالک و جوامع صنعتی و پیشرفته در حوزه دانش و فنا وریست مثل اروپا و امریکا ژاپن وکره یا چین و اختلاف ما با ایشان را در حوزه علم وتکنولوژی بررسی میکنید با شما موافقم ما در برخی ابعاد علمی وصنعتی از ایشان عقب تریم که علت این عقب ماندن هم جای بحث وبررسی دارد از شما متواضعانه در خواست دارم در سفر هایتان به کشور های اسلامی وغیر اسلامی با دیده انصاف بنگرید ومیزان وابستگی دولت ها وکشور هایشان به برخی دیگر از کشور ها را ببینید ومقایسه کنید ما کجاییم وایشان کجا نقش ونگاه حکومت ها به توده مردم را ببینید ومقایسه کنید ماکجاییم وایشان کجا البته این ها همه مستلزم کنار زدن زرورق زیبای رویین آن جوامع ونگاه عمیق ودرست و منصفانه به زیربنای حکومت ها و نگاهشان به مردم وجامعه خواهد بود در آخر از شما میخواهم نگاهی بمصاحبه سران اخوان المسلمین با بی بی سی و دیگر رسانه ها و مرامنامه ایشان ب

کوه دوست

ایشان بیاندازید آموزنده خواهد بود

آقا یا خان کوهدوست عزیز بنده نه تنها شما بلکه هیچ کس را متهم نمیکنم. فقط خواستم تشریف ببرید خارج و به دور از هر پیش فرضی فقط نگاه کنید. همین ترکیه جای خوبیست. ضمنا ما از ژاپن و آمریکا و....در برخی ابعاد عقب نیستیم . در همه ابعاد عقب هستیم. نگاه ارتش مصر را به مردمش نگاه کنید با نگاه مثلا زندان کهریزک و....به مردم ایران. بحث طولانی شد و بی فایده . به امید قطع ید دیکتاتورها از عالم. خدا نگهدار.