وقتی مربی قاطی می کند!!

 

" دیروز به اتفاق آقای مجید درودگر و چند نفر از بچه‌های باشگاه تهران و دو سه نفر شرکت کننده آزاد دیگر با اطلاع‌رسانی و هماهنگی آقای فراهانی دوره "بهمن شناسی" را در نزدیکی گردنه امامزاده هاشم برگزار کردم ... طرز بررسی پروفایل برفی و آزمایش استحکام و ایمن بودنش که تمام شد به مسجد محل رفتیم و امتحان کتبی دادیم... درست وقت نوشتن، آقای درودگر دوباره قاطی کرد و شروع کرد به بمباران وبلاگ‌نویس‌ها و منتقدان برنامه برودپیک و خلاصه هر که درباره کوه می‌نویسد و دیگر ول کن نبود... ایشان معتقد بود که فقط عده‌ای خاص حق اظهار نظر درباره مسائل کوه‌نوردی را دارند نه همه و هیچ کس نباید انتقاد کند وقتی در بطن ماجرا نبوده! ... من فقط طی یک جمله طولانی برایشان توضیح دادم که این طرز فکر درست نیست و تفاوتی با استبداد و تشکیلات مافیایی ورزشی که همه از آن می‌نالند اما در عین حال به برقراریش کمک می‌کنند ندارد و همین است که تبدیل می‌شویم به جامعه‌ای فلک‌زده که فقط حرف می‌زند ... ظاهرش مدرن است اما طرز فکری به شدت عقب مانده و سنتی و متکبرانه دارد که جایی برای پیشرفت و بهبود نمی‌یابد و همین می‌شود که می‌بینیم! ... "

 

متن کامل را در وبلاگ روشنک هوشمند بخوانید

 

 

 

/ 7 نظر / 6 بازدید
فریبا معلمی

با سلام متاسفانه ما ملتی هستیم که اظهار نظر در مورد هر موضوعی برایمان جز ء جدایی ناپذیری از فرهنگ مان شده است .و در مورد موضوع هایی هم که اطلاعی نداریم یا اطلاعاتمان بسیار اندک است ،نظر کارشناسی میدهیم .کوه هم یکی از این مصادیق می باشد که همه چه انهایی که مثل من یک کوهپیمای اماتور هستند ، چه انهایی که کوهنوردان باتجربه ای هستند این اجازه را به خود میدهیم که از قافله عقب نمانده و اظهار نظری کرده باشیم .مخالف نقد و بیان نظر نیستم ولی باید کار را به کاردان سپرد ،کسانی که اشراف کامل به موضوع دارند .چون امکان ندارد تک تک ما درباره تمام موضوعات عالم اطلاعات وافی داشته باشیم .در جوامع آزاد و پایبند به دموکراسی هم هر کسی درباره هر موضوعی اظهار نظر نمیکند .با تشکر

روشنک

من هم با کلیات حرفهای خانم فریبا معلمی موافق هستم. نمونه اش خود خانم فریبا معلمی که درباره چیزی که نمی داند براحتی اظهار نظر می کند. نمونه اظهارنظرهای مغرضانه و عجیب ایشان را در کامنتدونی وبلاگ خودم که تأیید نکرده ام چون دوست نداشتم مضحکه دوستان من شوند. بگذریم!

روشنک

آقای درودگر عقیده داشتند که درباره برنامه برودپیک فقط افرادی که در آن برنامه حضور داشتند حق اظهار نظر دارند و به عنوان مثال به ادبیات زیبایی که آقای بختیاری بکار برده بودند در انتقاد از افرادی که درباره برودپیک اظهار نظر می کرده اند اما آنجا حضور نداشته اند اشاره کردند: "بختیاری حرف خوبی زد به طرف. آخه مگه تو اونجا بودی که بیخودی اظهار نظر می کنی؟!" من البته احترام قائلم برای آقای درودگر به عنوان یک استاد و چون می دانم نازک نارنجی نیست راحت از او انتقاد می کنم و هر چه در گزارشم نوشتم دقیقن همان بود که با خود ایشان در میان گذاشته بودم. ما با هم در خیلی از موارد موافق نبودیم اما این دلیل نمی شود از مهارت ایشان در آموزش ورزشهای زمستانی تعریف نکنم. از بکار بردن کلمه قاطی کردن هم قصد توهین نداشتم.یک جور شوخی بود. این معادل ادبیات شوخ طبعانه خود آقای درودگر است پس دیگر گله ای نمی ماند. موفق و مستدام باشید.. : ) ..

یک کتاب قدیمی ولی خوب

http://s4.picofile.com/file/7756608602/%D8%AE%D9%84%D9%82%DB%8C%D8%A7%D8%AA_%D9%85%D8%A7_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86_%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF_%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%AC%D9%85%D8%A7%D9%84_%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87_%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87_%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C_%D8%B4%D8%B1%D9%82%DB%8C.pdf.html

با سلام خدمت اقای نصیری و با اجازه شما خانم هوشمند عزیز سلام .باید خدمت شما عرض کنم من هیچ پدر کشتگی نه با شما و نه با کس دیگری ندارم و نمیدونم چرا فکر میکنین همه با غرض و قصدی برای شما کامنت میگذارند که این خود اشتباه می باشد دوست عزیز .شما هم نشناخته دارین در مورد کسی که نمیشناسین قضاوت میکنین که این اصلا صحیح نیست .در مورد کامنتی که هم که برای شما یک بار ماهها پیش گذاشتم مطلبی نبود که کسی بخواهد مرا مسخره کند .ممنون که فکر ابروی من بودین .من سالهاست کوه میروم و تاکنون مشکلی با هیچ احدی پیدا نکردم .در کامنتم هم به شما گفته بودم که در مملکتی که نظام مردسالارانه داره با فحش دادن و توهین کردن به افراد و طرز تفکر انها نمیتوانید تاثیر مثبتی در تغییر نگرش ادمها ایجاد کنید و تغییر این نظام فکری و تبعیضی و ... و فرهنگ غالب نیاز به صبوری و گذشت زمان و رفتار مناسب داره .کجای این کامنت مغرضانه و با قصد براندازی شما!!!! می باشد؟شما نگرش و دیدتان را باید تغییر داده و کمی مثبت تر به اطرافتان نگاه کنید تا منظور افراد را وارونه برداشت نکنید .این همه منفی بینی فقط خود شما را دچار مشکلات بیشتری میکند و صدمه ای به کسی نمی

فریبا معلمی

با سلام مجدد فراموش کردم بگم عرض بنده کلی بود و نمیدانم چرا این خانم دوست دارند همه تاییدشان کنند و اگر این اتفاق نیفتد سریع شروع به واکنش تند و بی ادبانه می کنند.

روشنک

.. : )) .. از دست شما آقای نصیری.. کامنتهای کمدی را لطفن کمتر پخش کنید.. من از کافی نت کانکت می شوم و نمی توانم با خیال راحت قاه قاه بخندم.. مردم صدایشان در می آید.. تا گزارشی دیگر بدرود!.. ; )) ..