کویر شهداد به روی گردشگران بسته شد

 

در حالی که پاییز بهترین فصل برای کویرگردی است و کویرنوردان سعی می‌کنند این فرصت را برای بودن در کویر از دست ندهند، اما از حدود دو هفته قبل در‌های کمپ کویری شهداد کرمان به روی گردشگران بسته شده است .

کمپ کویری شهداد در فاصله 20 کیلومتری از کلوت‌ها قرار دارد و توسط سازمان‌های ذی‌ربط در قلب کویر و برای اسکان موقت گردشگران با ارائه امکانات گردشگری ساخته شده است.  تمام قسمت‌ها و اتاق‌های این کمپ از ساقه و برگ درختان نخل ساخته شده و شبیه آلاچیق است و دارای آب، برق، آمفی‌تئاتر روباز و حمام آفتاب است.

کویرنوردان پس از گذر از ده‌سیف و شفیع‌آباد به کمپ کویری شهداد می‌رسند و می‌توانند با اقامت در این مکان و در سکوت دل‌انگیز شب در قلب کویر به نظاره آسمان پرستاره کرمان بنشینند.  اما تصمیم ناگهانی مسئولان گردشگری کرمان مبنی بر تعطیل کردن کمپ کویری شهداد، برنامه‌های تورهای کویرنوردی را که از سایر نقاط ایران به کویر کرمان می‌آیند بر هم زده و موجب نارضایتی آنها شده است.

مسئول امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان دراین‌باره به فارس گفت: تعطیلی موقت کمپ کویری شهداد به منظور ساماندهی کپرها و آلاچیق‌ها، تعویض سیستم روشنایی، اجرای سیستم صوت و اطلاع‌رسانی و بهسازی سرویس‌های بهداشتی صورت می‌گیرد...

 

خبرگزاری فارس

 

 

 

/ 3 نظر / 12 بازدید
عباس ایلاقی

سلام فقط کمپ بسته است اونم بخاطر تعمیرات و یک سری کارهای عمرانی کویر بازه

فواد

کویر نوردی اون هم در شهداد منافاتی با این کمپ نداره ...

فرشته

خیلی عجیبه..دقیقا" تو بهترین زمان برای رفتن به کویر شهداد و مخصوصا" گندم بریان هوس تعویض سیستم روشنایی و بهسازی دستشویی توالت به سرشون زده!!!!!!!!!![دروغگو]