فاجعه ی دیزین : جزئیات بیشتر حادثه و بیان اشتباهات

عکس از روزنامه ایران

یکی از بازماندگان حادثه ی مرگبار ریزش بهمن در محور شمشک به دیزین ، در بخش نظرات خوانندگان این وبلاگ ، جزئیات دقیق تری از چگونگی حادثه را توضیح داده است :

« سلام دوست عزیز
من خودم یکی از بازماندگان این حادثه بودم . ای کاش سهل انگاری فقط اون دوتایی که شما گفتید باشه ولی وقتی ما وارد جاده شدیم و سه کیلومتری از گردنه پایین تر اومدیم به تعدادی ماشین برخورد کردم و متوجه شدیم علت این ترافیک سقوط بهمن بوده . بزرگترین اشتباه اینجا رخ داد . چرا که با وجود اخطار نفرات راهداری که عبور از روی بهمن کاری بسیار خطرناک است . ایشان اصرار به عبور داشت و بلاخره کاری که نباید میشد انجام شد و پس از یک ربع زمان خود آقای خلیلی به تنهایی عبور کرد و اشاره کرد که نفرات سه نفر سه نفر عبور کنند . که متاسفانه من که یک کارآموز بودم تعجب کردم که چرا حداقل با یک طناب نفر به نفر حمایت نشدیم و متاسفانه برای گروه آخر حادثه پیش اومد و دو نفر زیر بهمن گیر کردند و همه هجوم اوردند که کمک رسانی انجام بدهند که بهمن دوم پیش اومد که متاسفانه بیشترین تلفات در همین بهمن دوم بود و ... »

/ 23 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
متخصصین محترم

از اینکه همه متخصص کوهنوردی شدند تبریک عرض می کنم این خیلی عالیه 7 نفر می میرند و کلی آدم دکترای کوهنوردی می گیرن.همه نظر می دن.

محمد

از ادب شما عزیزان هویداست که چه کاره اید . بیچاره خانواده هایی که عزیزانشونو امانت دست شما میدن و باید سالها در آرزوی دیدن جنازه ته غاری یا رها شده ای در ارتفاع 8000 متری باشند. ما هم که بعد سالها کوهنوردی ( البته اگه آقایون اجازه بدن که ما خودمونو کوهنورد بدونیم!!!) اجازه هیچ اظهر نظری نداریم . اصلا همه ماجرا تقصیر فرامرز نصیریه که انتقاد میکنه !!!!! اونهایی هم که از دنیا رفتن داغشون همیشه به دل همه کوهنوردا و ما خواهد موند . ولی من یکی که از امروز خودم رو کوهنورد نمیدونم . فقط دوستان با ادب و خوش برخورد دماوندی کوهنورد هستند . نه هیچ کس دیگه .

آذر

سلام صرف نطر از همه عواملی که در ایجاد یک حادثه تاثر برانگیز و ذلخراش دخیل هستند، این را باید هر کوهنوردی بپذیرد که این ورزش با ریسک بالایی از حادثه و نیز خطر مرگ همراه است . خدایشان بیامرزاد .

بازمانده

سلام از پیغامهای توهین امیز متاسفم . از شما هم تشکر می کنم که شفاف صحبت می کنید . از اینکه دوستام رفتن ناراحتم از اینکه اکبر نادیا و ..... نیستند ناراحتم . رسمی شدن باشگاه دماوند چه ارزشی داره ؟ امتیاز گرفتن به چه قیمتی ؟ آقای .... یادتون هست برای صعود دماوند تابستان هدف همه صعود به قله و گرفتن امتیاز بود یادتون هست وقتی با اون شرایط بد و امداد هوایی که برای بچه های ما امدند پناهگاه وقتی پایین بودیم شما از ما عکس می خواستید تا ببینید کیا به قله رسیدند که امتیاز بدید که یه زمانی رسمی باشگاه دماوند بشیم یادتون هست که اکثر بچه ها که برای بار اول دماوند می مدند ارتفاع زده شده بودند و به زور امدند بالا که امتیاز بگیرن ما با چشمهای خودم همه اینها رو دیدم و خیلی چیزهای دیگه عطایش را به لقایش بخشیدم الان همه دوستای من و اون کوهنورد باشگاه همت رسمی بهشت هستند خوش به حالشون

نیما

سلام جناب اقای نصیری از مطالب خوبتون که حتما در راستای پاسداری از حقوق انسانی در کوهنوردی به تحریر در میاد ممنونم ! این رفتارهای بدور از ادب چیز تازهای نیست که از شیفتگان شهرت در باشگاه دماوند می بینیم!!

نیما

اقای ثروت از دوستان قدیمی من هستند که بعید میدونم ایشان از احتمال بالای بهمن مطلع نشده باشن!! جای تعجب اینهمه سهل انگاری

شیپورچی(شوان)

بالاخره همه چیز روشن می شه و ماه پشت ابرنمی مونه.هیچ نهاد و سازمانی بی عیب و ایراد نیست.دو قطبی بودن و تضاد در افکار و تصمیمی گیری ها مطمنا حاصلش پیشرفت...اینو باید قبول کنیم که هر کسی نظری داره و باید شنیده بشه... ولی توهین کردن به هر شکلی ناپسند و ضد انسانی...

تازه کار

نیما جان خب پس بد نیست با دوستت (اقای ثروت) صحبت کنی. جواب بهتر و سریعتری خواهی گرفت.

عاطفه

عذر میخوام اما چرا نظر ما رو نمی نویسد؟ ما که خودمون تو اون حادثه بودیم فکر کنم بهتر از همه اینهایی که جای گرم نشستن بتونیم نظز بدیم. احتمالن شما رو از باشگاه دماوند بیرون ننداختن؟

llil

حرف یکی از بازماندگان، منو یاد مطلبی از خلیلی قاضی راجع به فرشاد انداخت، خودتون بخونید: http://ircis.parsiblog.com/1323960.htm