پرچم عصای سفید کردستان بر فراز بام ایران به اهتزاز درآمد

کوه‌نوردان عصای سفید کردستان با همکاری و همگامی گروه‌های کوه‌نوردی کارگران ، همنورد و بازنشسته‌گان استان البرز مقتدرانه از جبهه شمال شرق، قله دماوند را لمس کردند.

 

" ...  حالا دیگر دره «یخار» سمت چپمان بود. آقای بختیاری این دره را به ما نشان داد و همه عکس گرفتند خودش هم تعریف کرد که چند سال قبل از این دره قله دماوند را فتح کرده بودند. حالا دیگر ساعت دوازده شده بود حالم خوب بود هر چند قدم عمیق نفس می کشیدم زبانم خشک شده بود اما حال عمومیم خوب بود گاه  از گروه جلو بودیم گه نیز عقب اما راهنمای من مهارت مثال زدنی در موقعیت شناسی داشت. می دانست کی استراحت بدهد و چه زمانی را باید فقط راه رفت. نزدیکی های قله بود که احساس کردم کافیست اما آقای بختیاری گفت چیزی نمانده و تو هم خوب راه می آیی.نه توصیف نمی شود کرد که آدم وقتی دارد به بام ایران و قله شکوه مند  دماوند نزدیک می شود چه حالی دارد حتما باور نمی کنید که با این که نای راه رفتن نداری به یک باره چنان نیرو و انرژی می گیری که گویا اول راه است ... "

 

متن کامل گزارش در وبلاگ هیئت کوه نوردی کارگران استان البرز

 

 

 

این موفقیت بزرگ را به جامعه ورزشی کشور بویژه نابینایان عزیز که توان‌مندی خود را در عرصه کوه‌نوردی نیز به اثبات رساندند تبریک عرض می نمائیم.

   خالد اسعدی سرپرست گروه کوه‌نوردی عصای سفید کردستان

 

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید