انجمن کوه نوردان: مجمع قانونی با حضور یا عدم حضور اعضا ؟!

 

به عباس ثابتیان رئیس هیئت مدیره انجمن کوه‌نوردان

با سلام و احترام

 

آگهی مجمع عمومی نوبت اول انجمن کوه‌نوردان که به تازه‌گی در سایت انجمن منتشر شده است حاوی نکته‌ی مبهم و در عین حال عجیبی است. در قسمت توضیح نوشته شده :

"عدم حضور کسانی که  در یک سال گذشته حق عضویت نپرداخته‌اند ، مجمع را از رسمیت نمی‌اندازد . "

در حالی که در اساسنامه انجمن به شکلی روشن و شفاف برای رسمیت جلسه‌ی نوبت اول مجمع عمومی عادی به "حضور" نصف به اضافه‌ی یک اعضا تاکید شده است ، لازم است توضیح دهید که چگونه و با چه منطق و استدلالی مجمع می تواند با  "عدم حضور" اعضایی که حق عضویت خود را پرداخت نکرده‌اند رسمیت داشته باشد‌؟!

 

به نظر می‌رسد برگزاری مجمع عمومی با اعلام  " عدم حضور ...مجمع را از رسمیت نمی‌اندازد" تصمیمی خلاف اساسنامه ، غیرقانونی و اشتباه باشد .

 

و ضمنا ... جناب ثابتیان عزیز ، در جریان تعلیق چند ماهه‌ی فعالیت‌های انجمن ، کلمه‌ای که بارها و بارها برایمان تکرار شد و شنیدیم مردم‌نهاد بود . و این که انجمن کوه‌نوردان را باید سازمانی مردم‌نهاد بدانیم.  بسیار خوب ... آیا اکنون می‌توان از مدیران این سازمان مردم‌نهاد درخواست  کرد که به شکلی ساده و روشن و شفاف و صادقانه به مردم بگویند که در حال حاضر تعداد اعضای رسمی و قانونی این تشکل چند نفر است؟  به نظر می‌رسد اگر انجمن کوه‌نوردان را یک نهاد امنیتی فوق محرمانه نمی‌دانید ، ترسیم واقعیت تشکیلاتی انجمن و ارائه‌ی آمارهای درست نباید برایتان کار دشواری باشد. لطفا به مردم بگویید تعداد اعضای رسمی و قانونی این تشکل مردم نهاد در حال حاضر (سال 91 ) چند نفر است؟

 

 

پی نوشت :

_ پاسخ عباس ثابتیان را در وبلاگ شخصی او " آرام کوه " بخوانید .

_ و با تشکر و سپاس فراوان از ایشان برای احساس مسئولیت در  ارائه ی توضیح و پاسخ گویی.

 

 

/ 3 نظر / 7 بازدید
کاظم

بادرود ، بسیار خوب بود .

شاهین

به جای سنگ اندازی سعی در پیشرفت ورزش کوهنوردی داشته باشید. توی سایت انجمن کوهنوردان ایران مشخص شده: توضیح : کسانی که در سال (های) گذشته ، حق عضویت نپرداخته اند ، می توانند در ابتدای جلسه ی مجمع حق عضویت برای یک سال آینده را بپردازند و در مجمع شرکت کنند . عدم حضور کسانی که در یک سال گذشته حق عضویت نپرداخته اند ، مجمع را از رسمیت نمی اندازد . براتون متاسفم که غیر حرفه ای کار میکنید

تازه کار

سلام فرامرز. پيشاپيش عيد رو تبريك مي گم. راستش اين سئوال هميشه برام مطرح بوده كه اين تعداد اعضا رو چرا سئوال مي كنين؟ موضوع ديگه اينكه واژه مردم نهاد به معني امكان مشاركت مردم در مديريت آن سازمان مي شود. امكاني كه براي سازمانهاي دولتي ميسر نيست و مدير آنها انتصابي است. بنابراين ذكر مردم نهاد بودن قانونا به معناي ايجاب به پاسخگويي به همگان نيست و از لحاظ قانوني اين حق به اعضا محدود شده است. البته شكي نيست كه منافع يك سازمان مردم نهاد (كه جذب نيروي انساني بيشتر است)‌ ايجاب مي كند كه با ايجاد شفافيت به تقويت اعتماد عمومي بپردازد ولي اجبار قانوني ندارد.