خبرگزاری ایسنا: کوه نوردان بخوانند

 

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان، گفت: کوه نوردان به علائم نصب شده در مسیرهای کوه پیمایی توجه کنند. "حسین اشرفی" در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه همدان،اظهار کرد: با توجه به برودت هوا به ویژه در مناطق کوهستانی برخی از کوه نوردان تمایل به کوه نوردی در روزهای برفی دارند که توصیه می‌شود به هنگام کوه  نوردی به توصیه های ایمنی توجه کنند.

 

وی افزود: کوهنوردان باید از موبایل های قابل اعتماد استفاده کنند و قبل از آماده شدن برای کوه نوردی باطری موبایل را 100 درصد شارژ کنند. اشرفی، تصریح کرد: کوه نوردان باید عینک و کلاه‌های ویژه کوه نوردی را به همراه داشته باشند و از کاپشن و کفش های دو پوش استفاده کنند چرا که عمق برف در ارتفاعات چندین برابر سطح شهر است.

وی تصریح کرد: کوه نوردان به هنگام وجود برف در ارتفاعات از کوه نوردی انفرادی خودداری کرده و باید به صورت گروهی اقدام به کوه پیمایی کنند. معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان، تأکید کرد: کوه نوردان به علائم نصب شده در مسیرهای کوه پیمایی توجه کنند و از منحرف شدن به سایر مسیرهای ناشناخته به طور جدی خودداری کنند چراکه برخی مسیرها برف‌گیر بوده و احتمال بهمن وجود دارد.

وی تأکید کرد: کوه نوردان به هنگام مواجه شدن با شیب های 90 درجه باید از رفتن به بالا از آن سمت خودداری کنند چرا که بهمن در شیب‌های 90 درجه اتفاق می‌افتد. اشرفی ادامه داد: در صورتی که به شکل گروهی کوه پیمایی انجام می‌شود در صورت بروز مشکل برای افراد به یکدیگر کمک کنند.

وی گفت: در صورتی که کوه نوردان با بهمن مواجه شدند باید وسایل جانبی و سنگین را از خود دور کنند چرا که وزن وسایل سنگین بوده و فرد را در بهمن گرفتار می‌کند. اشرفی گفت: در صورتیکه کوه نوردان مسیر اصلی را گم کردند باید در همان منطقه بمانند و با برف های منطقه غار برفی درست کرده تا گرمای بدن آنها از بین نرود و به هنگام مساعد شدن هوا اقدام به کوه پیمایی کنند.

وی تأکید کرد: کوه نوردان باید تمامی اصول و قوانین ایمنی را در کوه نوردی مد نظر داشته باشند همچنین حتما باید عصای ویژه کوه نوردی محکم و با استقامت به همراه داشته باشند در غیر این صورت از کوه نوردی خودداری کنند.

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید