کردستان پتانسیل تبدیل به قطب کوه نوردی در کشور را دارد

مدیرکل تربیت بدنی کردستان گفت: با توجه به توانمندی و پتانسیل  های موجود ، کردستان قابلیت لازم برای تبدیل به قطب کوه نوردی در کشور را داراست . فرهاد عبدالهی ظهر چهارشنبه در مجمع سالیانه هیئت کوه نوردی استان کردستان عنوان کرد : برغم محدودیت های اعتباری و امکاناتی طی چند سال اخیر ولی بدلیل وجود استعداد و علاقه در میان نوجوانان و جوانان کردستان، موفقیت های چشمگیری در رشته ورزشی کوه نوردی در این استان به دست آمده است که بدون شک با افزایش امکانات و برنامه ریزی بهتر می توان به جایگاه بهتری در این عرصه دست یافت . مدیر کل تربیت بدنی استان کردستان گفت: یکی از ویژگی های اصلی جغرافیایی و طبیعی استان کردستان وجود کوه های مناسب برای فعالیت در این رشته است که این توانمندی ها باعث شده است تا میزان علاقه اقشار مختلف مردم برای فعالیت در رشته ورزشی کوه نوردی در این استان افزایش یابد .

خبرگزاری مهر

.

/ 2 نظر / 4 بازدید
جوان کرد

جناب نصیر ی باسلام از اطلاع رسانی شما در خصوص مجمع کردستان تشکر می کنم ایا بهتر نبود با توجه به اتمام سال رئیس فدراسیون با توجه به حضور دراستانهای همجوار در کردستان حضور می یافت امید است که جنابعالی با درج مطلبی این نکته را به مسئولین فدراسیون برسانی که کوهنوردان این دیار چشم به راه هستند

رامیار

درود این جناب عبدالهی بعد از مجمع این فرمایشات رو فرمودند توی عالم مستی ! با این مسئول هیئت و کمیته های آسیاییش ! اگر اینا مسئولش باشند قطب گوسفندچرانی هم زیاده ! کردستان هرچه در کوهنوردی دارد از کوهنوردی مستقل است نه هیئتی !