پیشنهاد خرید : " آپامهر " ، " شکوه "

خرید وسائل و لوازم و پوشاک ورزش کوه ، همواره یکی از مشکلات دوستان کوه نورد بوده است . در حال حاضر رشد روزافزون و تنوع کالاهای تولید شده در این زمینه و هم چنین واردات بی درو پیکر و بدون نظارت اجناس بی کیفیت چینی  _ که مانند دیگر عرصه ها ، بازار ورزش کوه را نیز به تسخیر خود در آورده است  _  بیش از گذشته به دغدغه و نگرانی دوستان کوه نورد برای یک خرید خوب و مطمئن دامن زده است . سوال اصلی این است : " با توجه به بودجه و سقف مالی در نظر گرفته شده چه کالایی را بخریم که واجد کیفیت و کارائی مورد نظر ما باشد و اصلا  از کجا بخریم ؟ "

در شهر بزرگ تهران ، خیابان منیریه به دلیل تعدد و تجمع فروشگاه های لوازم کوه ، یکی از نام آشناترین و پر رفت و آمد ترین مراکز خرید برای دوستان کوه نورد به شمار می آید . یکی از مزایای خرید از این بازار _ نسبت به فروشگاه ها و شرکت های پراکنده در سطح شهر _ آگاهی از تنوع کالای مورد نظر ، قیمت واقعی و امکان انتخاب است .

خرید وسایل کوه و سروکله زدن با طیف گسترده ای از فروشنده گان آن در طی چند دهه ، تجربیات فراوانی را برایم به دنبال داشته است . فروشنده گانی که در مواجهه با ناآگاهی و بی تجربه گی خریدار ، تمام تلاش خود را برای فریب او و فروش کالای بی کیفیت خود به کار می برند . فروشنده گانی که هیچ مسئولیتی را در قبال جنس فروخته شده نمی پذیرند . فروشنده گانی که ... بگذریم !

در حال حاضر که سرپرستی دو گروه کوه نوردی را بر عهده دارم ، برای تمامی خریدهای لوازم و پوشاک اعضای آن _ در طی سه الی چهار سال اخیر _  به طور عمده دو فروشگاه را پیشنهاد داده ام :

.

فروشگاه آپامهر

از راست : سعید و علیرضا امزاجردیان

آدرس : خیابان ولی عصر _ بالاتر از میدان منیریه _ خیابان شهید راتق _ ساختمان تجاری فخریه _ طبقه سوم  _ واحد ٧

تلفن :  ۶۶٩۶٣۶۶۴    و    ١٨٧٩٠٧٩ _ ٠٩١٢

.http://www.apamehr.com

..

.

فروشگاه شکوه

از راست : نثاری و بهمن حاجی خانی

آدرس : خیابان ولی عصر _ بالاتر از میدان منیریه _ روبروی پاساژ المپیک _ فروشگاه شکوه

تلفن : ۶۶۴٠۴۶۵۶   و   ١۵۴۶۵٧۴ _ ٠٩١٢

.

.

کوه نورد بودن و داشتن دانش تخصصی ، صداقت و شرافت شخصیتی ، احترام به مشتری و پذیرش مسئولیت کامل کالای فروخته شده  و ... خصوصیاتی است که نزد مدیران این دو فروشگاه دیده ام و با اطمینان می توانم به عنوان گزینه هایی مناسب برای خرید ، آن را به دوستان کوه نورد _ و به خصوص دوستانی که از شهرستان های دیگر برای خرید لوازم به تهران می آیند _ پیشنهاد کنم .

.  

 

/ 11 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
azizollahi

سلام جناب نصیری آدمی ( فروشنده ) تا بلحاظ شخصیتی خودش " چینی " نشود نمیتواند جنس " چینی " قالب کند . در موضوعی که بدان پرداختید ما با دو پدیده مواجه هستیم که اولی فاجعه و دومی نقصان است ! اولی : بی شرافتی صنفی و اخلاقی فروشنده که برای منافعی اندک تلاش دارد تا هر جنسی را قالب کند . دومی : بی اطلاعی خریدار نسبت به " اصل و بدل " ! اندیشمندی می گفت : تولد هر انسان نشانه آنست که خدا هنوز از خلقت انسان پشیمان نشده است ! و تبدیل جمله بالا این میشود که : وجود چنین کاسبهای شرافتمندی نشانه آنست که انسانیت هنوز زنده است ! من البته خودم بدلیل همان دلیل دومی آنقدر جنس قلابی خریده ام که گاهی فکر میکنم کاش میشد " لخت مادر زاد " بریم برنامه !![نیشخند]

فواد

سلام ... علی امزاجردی رو می شناسم ... خوش بر خورده و با همه راه میاد... مشکل بزرگی که در وسیله خریدن مخصوصا برای تازه کارها وجود داره اینه که دنبال جنسی می گردن که بالاتر از سطح کار اونا هستش و ممکنه اصلا در ازای مبلغ گزافی که می پردازند نتونند از همه قابلیت های وسیله ای که می خرند درست استفاده کنند . چیزی که هست اینه که مارک بازی و چشم و هم چشمی حتی در بین کوهنوردان خوب هم رواج داره و هستند کسانی که بعضی از لباس های کوهنوردی رو برای اینکه خراب نشه اصلا در کوه استفاده نمی کنند و نگهشون داشتند برای سمیناری چیزی !

عمادی

من اکثر لوازم مورد نیازمو از فروشگاه آپامهر و آقا سعید خریدم.آدم فوق العاده خوش برخوردی بوده و در مورد کالای خریداری شده اطلاعات کاملی رو ارائه میکنه حتی یکی دو نمونه جنس مشابه هم بهت معرفی میکنه در ضمن تخفیف هم میدن... همین امروز صبح یکی از دوستانم رو که قصد خرید لوازم داشت به آپامهر راهنمایی کردم و از خریدش هم راضی بود.

آنا

البته تو منیریه فروشگاه های خوب دیگه ای هم هستند اما چون از این دو فروشگاه اسم بردین... منم تایید میکنم. هر بار که به منیریه میرم حتما سری بهشون میزنم. خصوصا آقا بهمن و آقا هادی.

اذر

سلام مرسی از لطفتون . همیشه برفراز ..همیشه سرفراز .

فواد

مشکل بزرگ بودنش به دو دلیل است یکی اینکه ممکنه شخصی با توانایی محدود با اتکا به وسیله خوبی که خریده پا به خطر گذاشته و از حیطه توانایی اش فراتر رود و به خطر افتد و دوم اینکه خیلی ها در همین مثلا سمینار ها کوهنوردان خوب را از مارک لباسشان می شناسند ! اصولا در کشور ما همه چیز های جدیدبه سرعت وارد می شود بدون این که فرهنگ استفاده صحیحش وارد شود ....

فرشید1

برادر فرامرز نصیری این بار دیگر سلام می کنیم تا ثابت کنیم عنادی نداریم اصلا هم نیامده ایم اینجا که تسویه حساب کنیم و کار را به فحشهای بی ناموسی بکشانیم هر چه نکنی یک کوهنورد فرهیخته هستیم!بلکم آمده ایم شما را در راستای رسالتی که در جهت تعالی و متعالی نمودن کوهنوردی کشور به عهده گرفته اید آن هم از نوع تک نفره یاری کنیم البته می توانید کامنت مارا تایید نکنید و بگویید این یک بحث جدی است و مضحکه و مسخره هم بر نمی دارد بنابراین فرشید راهت بگیر و برو و گورت هم برود جایی که دست احدالناسی از جماعت کوهنورد غیور و مردمی و قلم پرور! بهش نرسد از اینکه شما دلتان برای این کوهنورد جماعت که البته خوبی بهشان نیامده می سوزد جای تقدیر دارد و هلک و هلک افتادید تو وبلاگتان و یک عدد اطلاع رسانی! با تبلیغات اشتباه نشود

فرشید2

ما لذت مضاعف بردیم و خیلی کیف نمودیم و می دانیم اصلا هم هیچ چیزی از این اطلاع رسانیتان نصیبتان نشده حتی یک جفت کفش نیم پوش مخصوص صعودهای تابستانی! در همین راستا هم ما می خواسیتم یک عدد آب هویج بستنی مخصوص پایین تر از سربند را اطلاع رسانی کنیم و بگوییم از آنجا بخرید نه هویجهایش چینی است نه آبش همه چیزش مال خودمان است و اصل اصل است فقط شیر بستنی اش دروغ چرا همین شیر خشکهای نامرغوب چینی است که بسته شده به ناف شیر یارانه ای خودمان و به خوردمان دارند می دهند که آن هم دست ما نیست علی ایحال از این بخرید نه اینکه برای عمه مکرمه ما باشد ها از این جهت که خیلی خوب است مال آن مغازه پایینی مرغوب نیست همه اش آب بسته است به هویجهایش! پدر سوخته

جیرو

استاد حالا من ما که کوهنورد نیستیم از کجا چی بخریم ؟!!![نیشخند] ما فقط خواننده هستیم وسعمون نمیرسه بریم خرید وسائل کوهنوردی خوشبحالتون[چشمک] حالا معلوم نیست بازار ایرانی هست یا چینی؟!!

رضا فتحی

سلام تجربه من: من کفش دوپوش سالامونم رو که استفاده شده بود به آقا بهمن برای فروش دادم. یکسال بعد رفتم و سراغ کفشم رو گرفتم! دقیقا یکسال بعد. خودم خجالت می کشیدم که چه بهانه ایی بیارم که چرا اینقدر دیر پیگیر کفش شده ام. اول گفت که چنین کفشی رو بیاد نداره و احتمالا من اشتباه می کنم. وقتی این رو گفت اول فکر کردم که کلاه سرم رفت که بهشون اعتماد کردم. بعد از اصرار من گفت که فاکتورها رو نگاه می کنه. بعد از یک هفته زنگ زد که کفش من رو 170 تومن فروخته. برم پولش رو بگیرم. 10 درصد رو برای فروشگاه برداشت وباقی رو به من داد. این بود تجربه من از ایشون. در مورد کوه نوردن بود ن وداشتن دانش تخصصی و شرافت شخصیت نمی تونم نظر بدم اما به نظرم صادق بودن رو درست گفتین.