افتتاح مرتفع ترین کتاب خانه ی ایران

نخستین و مرتفع‌ترین کتاب خانه‌ی کشور در پناه گاه کوهستانی قله یخچال همدان در ارتفاع 3250 متری افتتاح شد . مسؤول روابط عمومی هیأت کوه نوردی استان همدان گفت: هم‌زمان با ششمین روز از هفته کتاب ، تعداد 25 نفر از کوه نوردان به همراه اعضای هیأت کوه نوردی استان همدان، کار انتقال این تعداد کتاب را پس از طی مسیر از روستای دره مرادبیک تا خانه‌های ییلاقی و سپس از این مکان تا محل پناهگاه یخچال به پایان رساندند.

 عباس چشمه قصابانی خاطرنشان کرد: این کتاب خانه در حال حاضر دارای 604 جلد کتاب است و با همکاری تعدادی از کوه نوردان، علاقه‌مندان، ادارات و نهادهای مرتبط، با اهدای کتاب برای تأسیس کتاب خانه کوهستانی به هیأت کوه نوردی استان همدان کمک کردند. این تعداد کتاب شامل عناوین متنوع و متفاوتی از موضوعات علمی، ادبی و تاریخی است که با هدف اشاعه فرهنگ مطالعه و بسترسازی فرهنگی برای ترویج مطالعه به عنوان یک فعالیت مفید روحی و روانی در کنار ورزش کوه نوردی به عنوان فعالیتی بدنی و جسمانی تأسیس شد و در اختیار استفاده عموم کوه نوردان استان و ایران قرار گرفت.

پناهگاه یخچال که به همت هیأت کوه نوردی استان همدان در سال 1383 تأسیس شده و به عنوان یکی از 9 پناهگاه کوه نوردی استان مطرح است، به دلیل دارا بودن شرایط ویژه و مطلوب از لحاظ ورزش کوه نوردی مورد توجه خاص کوه نوردان حرفه‌یی و نیمه‌حرفه‌یی کشور است؛ به همین علت در تمامی طول سال پذیرای تعداد زیادی از مشتاقان و طبیعت‌دوستان است .

خبرگزاری ایسنا

عکس : وبلاگ دیارالوند

.

.

/ 2 نظر / 3 بازدید
اشرف

سلام. کویر مشتاق صدای پای رهگذری است که می رود همچنان....

فواد

سلام ... متولی این حرکت حسین زندی از انجمن کهن دژ و اعضای صعود قلم هستند که ایده تاسیس کتابخانه را در ششمین صعود قلم مطرح و به تنهایی کار هماهنگی ها و جمع اوری کتاب ها را انجام دادند . هییت کوهنوری هممدان تنها در بالا بردن کتاب ها با ایشان همکاری کرده و درست نیست این حرکت را به نام خود مصادره کند‏!‏