در هیئت کوه نوردی استان خراسان رضوی چه می گذرد؟!

متن نامه ی "نعمت فرخنده عقیده" و پرسش های او از مسئولان هیئت کوه نوردی استان خراسان رضوی:

بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم
تا سختی کمان شما نیز بگذرد...
 
سال گذشته هیئت کوهنوردى خراسان رضوى اعلام کرد قرار است دو برنامه ى صعود برون مرزى زیر نظر فدراسیون کوهنوردی انجام شود.
طی یک فراخوان گفته شد جهت اخذ مجوز شورای برون مرزی کسانى که سابقه ى صعود به ٢ قله ى ٧ هزارى و بیشتر را دارند براى صعود ٨ هزارى و کسانى که این سابقه را ندارند براى صعود به یک قله ى ۶ یا ٧ هزار متری می توانند در اردوها شرکت کنند.
با توجه به اینکه سابقه ى صعود دو قله ى ٧ هزارى را داشتم به طور منظم و کامل در تمام اردوها شرکت کردم و به گواه اعضای شرکت کننده از آماده ترین افراد این اردو ها بودم، همه چیز برای اعزام ما آماده بود.
تا اینکه چند هفته پیش با بنده تماس گرفته شد و پس از یک قرار حضورى به بنده اعلام شد اسپانسر برنامه حاضر به پرداخت هزینه نشده و دیگر حامى مالی جهت اجراى این برنامه وجود ندارد و هر کس باید با هزینه ى شخصى در این برنامه (صعود قله ى مانسلو) شرکت کنه.
بعد از یکسال تمرین و اردو این حرف که دیگر اسپانسرى نیست و هر کس باید خودش ۴٠-٣٠ میلیون تومان هزینه کند تا بتواند در برنامه شرکت کنه مثل آواری روى سَرَم خراب شده بود. با خودم گفتم این شرایط برای همه ی ماست و کاری از دستمان بر نمی آید...
سه روز بعد از این ماجرا دوستی عکسى را برایم فرستاد که فهمیدم تیم با همان اسپانسر جهت صعود به مانسلو به نپال اعزام می شود.
برایم سوال بود که چرا نام من در میان نفرات نیست.
با پیگیری هایی که انجام دادم گفتند: "شما دوره نقشه خوانی و جی پی اس و ... را نگذرانده اید، به همین خاطر فدراسیون شما را تایید نکرده" !
 گفتم شما روز اول فقط گفتید شرط لازم برای صعود ٨ هزارى، سابقه ى صعود دو قله ى هفت هزار متری است و اینکه شما یک سال وقت داشتید این موضوع را به من بگویید تا من بقیه ى دوره ها را بگذرانم (مثل دوره ى ریاست هیات قبلى که قبل از صعودهای برون مرزى برای اعضاى تیمش این دوره ها رو برگزار میکرد).
جالب اینکه واسه من از طرف کشور نپال دعوتنامه صادر شده بود و مورد تایید بودم ...
مهمتر از همه اینکه اگه من تایید نشدم قطعا آن ٣ نفر از ۵ نفر اعضا تیم هم نباید تایید میشدند چون هیچ یک سابقه ى صعود دو قله ى هفت هزارى را نداشتند و به طور منظم در برنامه ها شرکت نمی کردند. هیچ تست کوپرى هم گرفته نشد تا مبنا و ملاکی برای انتخاب افراد باشد .
حرف آخر این بود که اگه میخواهى در تیم باشی باید ۴٠ میلیون تومان (که بعد گفته شد۵٠ میلیون تومان) پرداخت کنى.
حال سوالم این است :
طبق قانون فدراسیون حتما باید یک پزشک مورد تایید خود فدراسیون همراه تیم (در نپال) باشد که نبود (البته بعضى ها گفتند فلان پیشکسوت به عنوان پزشک همراه تیم بوده اما چون ایشان پزشک نیستند و مدرک پزشکى هم ندارند، ترجیح داده شده اسمى از ایشان بُرده نشود) چطور در این تیم پزشک وجود ندارد؟ اعضایی که به دو قله بالای هفت هزار مترصعود نکرده اند چطور در ترکیب نهایی تیم جای می گیرند؟
با توجه به اینکه نام‌من در ترکیب اعضای تیم بود و دولت نپال برایم دعوتنامه فرستاده بود هزینه ای که از اسپانسر برای حضورم گرفته شده بود صرف چه کاری شد؟ چرا قانون برای بقیه نیست؟
بی صبرانه منتظر پاسخ هیات محترم استان هستم.
 
با احترام : نعمت فرخنده عقیده

 کانال تلگرامی کلاغ‌ها را ببینید:

news83kouh@

/ 1 نظر / 219 بازدید
mehdi

پس چرا هیچی دباره ueli steck ننوشتید؟؟