" ساعت زمين " و خاموشی شهرهای بزرگ جهان !

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاري فرانسه ، شهرهاي تورنتو، سيدني، كپنهاگ، شيكاگو و بسياري از شهرهاي آسيا، اروپا و آمريكاي شمالي روز ‪ ۲۹‬ماه مارس به مناسبت «ساعت زمين» چراغ هاي خود را خاموش مي‌كنند. جيمز ليپ ، رئيس صندوق بين‌المللي حيات وحش (WWF) ‬اين رويداد جهاني منحصر به فرد را نمايانگر تعهد جهاني در مقابله با پديده گرمايش زمين توصيف كرد كه يكي از بزرگترين چالش هاي حال حاضر كره زمين است...در طول «ساعت زمين» سازمان هاي دولتي ، شركتهاي تجاري، رهبران جامعه و افراد در شهرهاي بزرگ سراسر جهان چراغ ها را خاموش مي‌كنند تا حمايت خود را از اقداماتي كه مي‌توانند مهمترين چالش روياروي جهان را حل كنند، نشان دهند...

جام جم ۲۵/۹/۸۶

/ 6 نظر / 4 بازدید
sh.kh

kheyli baram jaleb bood age manam yadam bemone in karo mikonam

T.K

واقعآ این ژست ها و ادا اطوار های غربیها حال منو بهم میزنه ! ---------------------------------------------------------- در حالی که بیش از دو سوم آلودگی ها متعلق به همین کشورهاست و حتی از امضای پیمان کیوتو با صراحت و در کمال گستاخی امتناع می کنند باز هم با همین کارهای به اصطلاح تبلیغی و نمادین - و البته بشکلی غیر مستقیم و موذیانه - تلاش میکنند فشار مقصر بودن را از دوش نظام سرمایه و سلطه بردارند !!

کلاغ ها ...

به T.K ! با احترام از اینکه حال شما بهم خورده است بسیار متاسفیم . سعی کنید خیلی فکر خود را به پیمان کیوتو و نظام سرمایه و سلطه و اینجور چیزهای بد مشغول نکنید . از شما چه پنهان ٬ گاهی ما هم از بعضی ژست های متظاهرانه ی " همه چیز دان " ی و توهمات " عقل کل " پنداری این شرقی ها حال مان بهم می خورد اما سعی می کنیم خیلی به رو نیاوریم !! جایتان خالی ٬ امروز که رفته بودیم نان بربری بخریم ٬ حاج سید محمود آقای شاطر هم ضمن تحلیلی خیره کننده از دیدگاه های خانم رایس ٬ از توخالی بودن نشست آناپولیس و رسوائی نظام استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای ملعون برایمان حرف زد ... مواظب سلامتی تان باشید !

عباس ثابتیان

سلام این که سه کشور بزرگ آمریکا، چین و هند از پیمان کیوتو پشتیبانی نمی کنند و حتی اینکه آمریکا با داشتن 4 تا 5 درصد جمعیت جهان به تنهایی 20 تا 25 درصد دی اوکسید کربن دنیا را وارد آتمسفر میکند یا اینکه بدهی خود به سازمان ملل متحد را نمی دهد و او سرمایه دار و مستکبر است و او خیلی بد است نباید موجب شود تا اهمیت موضوع زمانه و مهمترین و اصلی ترین دغدغه امروز جهانیان یعنی گرمایش جهانی پیش چشم ما کم رنگ گردد. شاید ما به این می اندیشیم که تا 20 سال دیگر یخچال ها و برفچال های زیادی را در مسیرهای کوهنوردی خود نخواهیم دید اما نتایج این پدیده بسیار فاجعه بار تر از آنی است که ممکن است تصور کنیم ،

عباس ثابتیان

تصور کنید که با ذوب بخش قابل توجهی از یخ های شمالی قسمت هایی از بریتانیا به زیر آب خواهد رفت و جریان گلف استریم که نقش بی چون و چرایی در تعدیل آب و هوای زمین دارد متوقف شود و یا در مسیر حرکت آن اختلالی بوجود آید، زمان کوتاهی نخواهد گذشت تا شاهد پیامد های ناگهانی و تکان دهنده آن باشیم . این تغییرات فاجعه بار در دوران حیات ما و نه در چند صد سال دیگر رخ میدهند و جلوگیری از وقوع آن هوشیاری ، آگاهی رسانی و اقدام عملی همگان را میطلبد.