برترین صعودهای سال 92 کوه نوردی انتخاب می‌شوند

سرویس ورزشی ایسنا : رییس فدراسیون کوه نوردی ضمن تشریح برنامه‌های این فدراسیون در سال 93، ابراز امیدواری کرد تا هم در بخش قهرمانی و هم در بخش همگانی شاهد موفقیت رشته کوه نوردی باشد.

 

رضا زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی فدراسیون کوه نوردی در سال 93 گفت: امسال تلاش داریم هم در بخش قهرمانی و هم در بخش همگانی تمام تلاش خود را برای پیشرفت در ورزش کوه نوردی انجام دهیم.

 

او ادامه داد: در آغاز سال با حضور دو مربی فرانسوی به نام دنیل دولک و گی آلبرت دوره‌هایی را برای دیواره نوردی برگزار کردیم و به زودی هم سومین جشنواره دیواره نوردی را در بیستون کرمانشاه برگزار خواهیم کرد.

 

رییس فدراسیون کوه نوردی در مورد برنامه‌های برون مرزی این فدراسیون در سال 93 نیز گفت: اردیبهشت ماه 93 اولین دوره جام جهانی با حضور چهار کوه نورد ایرانی در کشور چین و پس از آن با حضور یک کوه نورد در آذربایجان را در پیش‌رو داریم. مرحله سوم جام جهانی نیز در کشور اتریش و پس از آن در کشور سوئیس را در پیش داریم.

 

زارعی همچنین از صدور مجوز همیالیانوردی برای چهار کوه نورد خبر داد و اضافه کرد: چهار کوه نورد بهار امسال برای صعود به اورست، شیشاپانگما و لوتسه عازم خواهند شد.

 

او اضافه کرد: خرداد ماه امسال نیز برنامه جام جهانی در سبک‌های مختلف را پیش‌رو داریم. همچنین در فصل تابستان برای جام جهانی سنگ نوردی در کشورهای آلمان و اسپانیا نماینده خواهیم داشت.

 

زارعی از انتخاب برترین صعودهای سال 92 نیز خبر داد و گفت: می‌خواهیم بهترین صعودهای سال گذشته را انتخاب کنیم. هدف از این کار هم توجه بیشتر به صعودهای داخلی است. همچنین برنامه‌ای را برای انتخاب برترین صعودهای اسپورت در طبیعت در نظر گرفته‌ایم.

 

رییس فدراسیون کوه نوردی در مورد شرایط مالی این فدراسیون نیز، افزود: ما شرایط وزارت ورزش و جوانان را درک می‌کنیم. با این حال نباید فراموش کرد رشته کوه نوردی یک رشته ویژه است و کم توجهی و یا بی‌توجهی به آن می‌تواند حادثه ساز باشد. امیدواریم با مساعدت بیشتر وزارت ورزش و جوانان هم در بخش قهرمانی و هم در بخش همگانی موفق باشیم.

 

او در مورد بخش همگانی فدراسیون کوه نوردی گفت: تلاش داریم تا مردم را هر چه بیشتر با ورزش کوه نوردی آشنا کنیم و آنها را بیشتر به دامان طبیعت بکشانیم تا از کوه نوردی ایمن لذت ببرند.

 

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید