یک " روایت حیرت انگیز " از سال غم انگیز کوه نوردی ایران

« سال 87 ، برای کوه نوردی سال اضطراب ، سال هیجان ، سال صعود ، سال دروغ ، سال لحظه های نفس گیر انتظار ، سال ستایش و تحسین ، سال مرگ دوستان کوه نورد ، سال تجربه های تلخ و شیرین ، سال ... با این همه این سال هنوز به پایان نرفته و امید که زمستان پیشِ رو بی حادثه بگذرد . اگر ریشه تمام این بحث ها ، کینه ها ، انگشت اتهام به سوی دوست دراز کردن ها و دروغ گفتن ها را فقدان دموکراسی بدانیم ، بیراه نرفته ایم  که این خود موضوع یک صحبت طولانی است. بحث ما در مورد کوه نوردی است.  تیم باشگاه دماوند پس از صعود به نانگاپاربات مورد بیشترین انتقاد ها ، سرزنش ها و پرسش ها در مورد کشته شدن یکی از افراد تیم قرار گرفت به طوری که ستایش ها و تقدیر ها و حتی شعار صعود یعنی نجات رود کارون  را کاملاً در سایه قرار داد و به فراموشی سپرد ... ‌»

.

متن کامل در وبلاگ آرامکوه

http://aramkuh.blogfa.com

/ 4 نظر / 3 بازدید
سلام

بالاخره کدوم طرفی هستی فرامرز. باد از هرطرف بیاد تو یه قدری میری باهاش

کلاغ ها

به سلام و با سلام باور کنید بد نخواهد بود اگر پیش از نظر دادن و نوشتن مثلا کامنت !! کمی فکر کنید ... نه آسمان به زمین مى آید و نه به کسی بر می خورد ... خیلی هم کار سختی نیست ... فکر کردن را می گویم !! عباس ثابتیان در باره ی مسائل اخیر کوه نوردی ایران نظرات شخصی خود را منتشر کرده است . لینک دادن به نوشته ی او _ بدون هیچ اظهار نظر و یا قضاوتی _ چه اشکالی دارد ؟ و چه ربطی به باد و قضایای مربوط به آن دارد؟! دوست عزیزم ، چرا اینقدر ما را حرص و جوش می دهید ؟! این دیگر چه جور اظهار نظر و پیام نوشتن است ؟ نه توضیحی نه دلیلی نه منطقی نه مثالی ... چرا "کمی فکر کردن" در مملکت ما به بحرانی لاینحل (!!) تبدیل شده؟!

علی

در عجبم!!! انگار جان عبد نکویی به اندازه سامان و دکتر بهاءلو ارزش نداشت که در مورد کشته شدنش اینطور سکوت شده است!!

دروغگویی

آقای نصیری ماه پشت ابر نخواهد ماند بالاخره یه نفر اینرا ثابت خواهد کرد که قله نانگا پاربات صعود نشده است یکی از مصداق دروغشان جی پی اس هست در صورتی که همه ما می دانیم جی پی اس بهیچ عنوان ارتفاع واقعی را نشان نمی دهد و جالب اینجاست از هر کدام از اعضای تیم که می پرسی می گن ارتفاع جی پی اس دقیقاَ همان ارتفاع قله نانگا پاربات بود