کوه بیستون یکی از ایمن ترین دیواره های جهان است

 

'یلان یرینک' یکی از زنان سنگ نورد سوئدی که برای سنگ نوردی به بیستون آمده است، گفت: دیواره کوه بیستون یکی از امن ترین دیواره های سنگ نوردی جهان است

 

یلان یرینک که در دو دوره پیشین جشنواره سنگ نوردی بیستون نیز حضور داشته روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر خلاف نظرهایی که بیستون را دیواره ای سخت تصور می کنند، من این کوه را بسیار ایمن می دانم.

وی که برای سنگ نوردی به کشورهای زیادی سفر کرده، ادامه می دهد: این کوه به دلیل داشتن سنگ هایی سخت و بدون ریزش سنگ نوردان را ایمن نگه می دارد به نحوی که می توان آن را یکی از ایمن ترین صخره های جهان دانست.

یلان یرینک اظهار کرد: تنوع مسیرهای این دیواره آنقدر زیاد است که هر سنگ نوردی براساس علایق و توانایی های خود می تواند مسیری را در بیستون انتخاب کرده و در آن به سنگ نوردی به پردازد.

وی گفت: مسیرهای زیبای بیستون سنگ نوردان را به خود جذب می کند و برای سنگ نوردان اروپایی بسیار جذاب است زیرا شبیه آن در اوپا وجود ندارد.

'ائول لاوری' یکی از سنگ نوردان فنلاندی نیز گفت: سنگ نوردان اروپایی به دیواره بیستون بسیار علاقه مندند و به آن جذب شده اند.

پائول لاوری که از سنگ نوردان مطرح فنلاند است در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امیدواریم دوباره بتوانم به ایران باز گردم و در بیستون سنگ نوردی کنم.

وی افزود: زیبایی ها و رفتار دوستانه مردم ایران امثال من را دو باره به این کشور جذب می کند، امیدوارم در سایر فصول سال نیز فرصت برای سنگ نوردی در بیستون فراهم شود.

سومین دوره جشنواره بین المللی سنگ نوردی بیستون که از 27 مهر ماه با حضور 120 سنگ نورد ایرانی و 60 سنگ نورد از کشورهای ایتالیا، فرانسه، اسلونی، سوییس، آمریکا، اتریش، سوئد، دانمارک، فنلاند، استرالیا، المان، لهستان و تونس در جوار دیواره کوه بیستون آغاز شده بوده عصر پنج شنبه پایان یافت.

 

 

 

/ 1 نظر / 28 بازدید
فواد

ایشان ظاهرا نمیدانند دختر سفیر سوئد و شوهرش را که برای سنگ نوردی به بیستون رفته بودند چند سال پیش پای این دیواره پس از تجاوز به قتل رساندند !