ع.عزیزاللهی : کمی تا قسمتی در باره سلسله صعودهای قلم !

" ... گویا بلای  " رابطه متقابل کیفیت و کمیت " در صعود های قلم نیز رسوخ کرده است ! هر چه سیر این سلسله صعودها را مرور می کنیم  با شرکت کنندگان بیشتری بلحاظ کمی مواجه می شویم که این بسیار عالی و خوب است اما  متقابلآ کیفیت های رفتاری و نوشتاری برخی از شرکت کنندگان آن ( تاکید میکنم برخی از شرکت کنندگان ) بصورت محسوسی با افت و افول مواجه است ! ساده تر آنست که بگویم جمع شما قاطی داره !  کافی ست مقایسه ای کنید بین گزارشات و نوشتار های شرکت کنندگان در اولین نشست وبلاگ نویسان کوه نورد ( پلنگ چال ) و نوشتارهای پنجمین صعود قلم ( مهرچال ) !

نمونه های این افت و افول بوضوح در ادبیات کسانی مثل  سونیا و  امین خادم و  برخی فحاشی های  با نام و نشان اندک نفراتی از شرکت کنندگان در صعود قلم پنجم آشکار است !

ضعف شخصیتی  معدود نفراتی که مورد انتقاد واقع شدند و تلاش غیر اخلاقی  آنان برای القاء این مطلب به سایرین که  " به همه ما توهین شده " و اصرار بر آن از جمله آفاتی ست که اگر اصلاح نشود   مستمسکی خواهد شد تا در برنامه های آتی هر آن کس که تاب انتقاد را ندارد خود را برای تاختن بر منتقد محق بداند !

 نسخه من برای این نقیصه این نیست که بگوئیم چه کسانی در صعود قلم  بیایند و چه کسانی نیایند . اصولآ کسی مالک صعود قلم نیست که برای آن تعیین تکلیف کند می گویم همه بچه های صعود قلم اهل یک خانواده  و همه صعودهای قلم متعلق به خانواده بزرگ کوه نوردی کشور است . اگر عضوی از ما به راه خطایی رفت نباید بواسطه عصبیت های گروهی خود  برای وی به به و چه چه حواله کنیم . با تذکری دوستانه به دوست و همنورد خود ، منشور اخلاقی صعود قلم را برای خوانندگان خود به نمایش بگذاریم . این تذکر می تواند اوج همان " خردورزی و متانت " ی باشد که فقدانش مورد انتقاد آقای نصیری واقع شد! ... "

.

متن کامل دیدگاه آقای عزیزاللهی را در لینک زیر بخوانید:

http://sooud-e-qalam.blogfa.com

.

/ 8 نظر / 3 بازدید
فرسنگی

این کلاغهای شما حال ما(حال ما نه حال ما) را گرفته اند. نمی دانم چرا این کلاغها جایی می روند که قدرشان را نمیدانند و به آنها سنگ و صخره میزنند (قدر زر زرگر شناسد قدر کلاغ کلاغ شناس ) به خانه ما بیایند تا نان قدر شناسی به آنها بدهیم . با مطلبی در ضمینه فلسفه (دروغ!!!؟)به شب می باشیم . ما آنقدر وبلاگمان را به شب می کنیم تا روزی شما بیایید و بهره ای ببرید و ما خوشحال شویم که گوشه ای از بدهکاریمان را (2 سال اشتراک رایگان کلاغها)پرداخت کرده ایم .

HOSSEIN OLOUMIPOUR

وبلاگ جدیدته؟؟ مبارک باشه راستی کدوم مهد کودک تحصیل می فرمایید؟؟ میخوام فرزندمو اونجا ثبت نام کنم؟ اگر 50 تا وبلگ دیگه هم بزنی...چه تو ..چه انسانهایی با تفکر تو مانند یک نسیم گذرا هستند...پس شاد باش و روزگار بگذران که تو عمرت انقدر تحویلت نگرفته بودن..این نیز بگذرد... شاد باشی کلاغ سیاه پیر[گل] قبلا هم بهت گفته بودم..برای رفع اشکالات کافه بهم نمیزنن.. احترام احترام میاره... اگر به 80 نفر بی احترامی کنی اون 80 نفر هم به تو بی احترامی خواهند کرد...پس تو جواب حرفی که به80 نفر زدی و میگیری..پس الکی شلوغش نکن..

HOSSEIN OLOUMIPOUR

حالا....ادب از شما بیاموزم؟؟مودب گفتیم گوشهای مبارک اگر ذره ای درش فرو رفت...میرود؟خیر نمی رود..دست خودتان نیست که برود.. در ضمن.. اون قورباغه هایی که جای قناری می فروشی..یک عمر رنگ کردنشون و تماشا کردیم.... از قدیم گفتن...با کسی که فهمش مرخصی تشریف داره..با مشت و لگد به استقبالش برو.. آقا وقتی چشم بسته دست تو هر سوراخی کنی..بالاخره دستت از یکیش گزیده شده خارج میشه... این جماعت هم بی شعور حساب نفرمایید..میدونم دوباره حرف خودت رو میزنی... اما گفتم..شاید به راه راست هدایت شدی..کارت به دستان مبارک امین خادم نکشه....که دیگه برگشتی وجود نداره... شاد باشید دوست قدیمی که یک زمانی از مصاحبتت لذت میبردیم...

رضا

سلام جناب نصیری عجب نسلی تربیت شده در این 30 سال , ادبیات این نسل واقعا خجالت اوره یادش بخیر دوستیها و یکرنگیها بین کوهنوردان . فکر میکنم شما به هدفتون هم رسیده باشید توی صعود بعدی حتما برای اینکه بهانه دست این کلاغهای سیاه سوخته ندن خیلی از مسائل رو رعایت خواهند کرد . پ.ن : امیدوارم قسمت بشه یه گپ دوستانه با هم داشته باشیم جناب نصیری .

کمین

جال اینجاست که این آقای حسین علومی پور با این سطح ادراک و ادب ، مسئول کوهنوردی باشگاه پیام ( وابسته به وزارت ارتباطات هم هست !!

کمین

مقام شامخ آقای علومی پور را ملاحظه بفرمائید : http://www.sportpayam.ir/ShowContent.aspx?436F6E74656E744944=323136

جیرجیرک2

سلام خوشم مياد استاد ما هرگز كم نمياره وگرنه كه استاد نبودي !! بودي!! شادباشي