دماوند: حادثه ی سقوط قاطر روی چادر کوه نوردان!!

 بنابر گزارش‌های رسیده به انجمن پزشکی کوهستان ایران مقارن ظهر امروز 28 تیرماه 1394 در بارگاه سوم دماوند اتفاق جالبی رخ داد. چهار تن از کوه‌نوردان خراسان شمالی پس از صعود قله دماوند در حال استراحت در چادر خود بودند که این اتفاق بوقوع پیوست.

حادثه این گونه بود که یکی از قاطرهای باربر مسیر بارگاه سوم همراه با بار خود در هنگام عبور از از مسیرنزدیک پناهگاه از روی صخره‌ای به ارتفاع حدود چهار متر سقوط می کند و در زیر این ارتفاع صخره‌ای چادر کوه‌نوردان خراسان جنوبی در حال استراحت بوده که روی چهار نفر از کوه‌نوردان می‌افتد.

در جریان این حادثه یکی از کوه‌نوردان از ناحیه گردن دچار مصدومیت شدید شده و دو تن دیگر از کوه‌نوردان از ناحیه مچ پا و ساق پا دچار مصدومیت می‌شوند. پس از بروز حادثه بلافاصله خبر حادثه به اطلاع بخش جستجو و نجات فدراسیون کوه‌نوردی می‌رسد و با توجه به حضور اعضاء ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از حوادث کوهستان که در این هفته از هیئت کوه‌نوردی استان مازندران در منطقه مستقر بودند وضعیت مصدومین بررسی گردیده و با توجه به وجود دو پزشک از کشورهای ترکیه و احتمالا هلند مصدومین مورد معاینه قرار می‌گیرند و نیاز به اعزام بالگرد مسجل می‌شود.

 

 از وبلاگ انجمن  پزشکی کوهستان

 

 

پی‌نوشت:

متاسفانه در گزارش دوستان، اشاره‌ای به وضعیت و میزان مصدومیت قاطر سقوط کرده وجود ندارد !!

 

 

 

 

/ 1 نظر / 50 بازدید
عباس ایلاقی

بدشانسی به این میگن ... ولی خوب به نظرم یه جای کار ایراد داشته یا صاحب قاطر خیلی بارشو سنگین کرده یا قاطر خوب صبحونه نخورده یا کوهنوردان وسط اتوبان قاطرا چادر زدند .