در نکوهش مادینه پرستی عوام فریبانه !!

به عزیز حبیبی

با سلام و احترام

 

_ آخرین نوشته‌ی شما در وبلاگ بیواک نشان داد که در انتخاب واژه‌ی "عوام‌فریب" برای توضیح کج فهمی‌های آگاهانه‌ی شما حق داشته‌ایم.

 

_ نوشته‌اید: " دو وبلاگ‌نویس ما متاسفانه هرگز متوجه نشدند که در این خصوص آنچه که مهم است تصمیم این دو زن در "نه گفتن" به قهر طبیعت و ضعف اکسپدیش‌های تجاری است"  ... که فقط و به شکلی آشکار ، کاریکاتوری مضحک از افکار و اندیشه‌های بی‌منطق شما را نشان می‌دهد. چرا باید آنچه که برای شما "مهم" است قطعا و بی‌چون و چرا برای دیگران نیز مهم باشد؟!  آیا این توهم ریشه در فرهنگ مادینه‌پرستی شما دارد و آن شیفته‌گی محض و بی‌چون و چرای شما  در مقابل هر گونه اخبار و رویدادهای مربوط به فعالیت زنان؟!

 

_ اینکه شما می توانید در هر مواجهه با اتفاقات دنیای زنان در ورزش کوه‌نوردی چنان "‌از خود بی خود " شوید که زن کارخانه‌دار چینی را نیلوفر برف‌های کوهستان بنامید به خودتان و آن شخصیت مادینه پرست‌تان مربوط است، اما چشمان خود را باز کنید آقای وبلاگ‌نویس! دیگران نیز حق دارند  تا در نقد " سبک و روش و شیوه و کیفیت صعود"  او که مبتنی بر پریدن با هلی‌کوپتر تا کمپ 2 بود ، از گونه‌ای ابتذال و تباهی در ورزش کوه نوردی نام ببرند!  

 

_ فقط یک شخصیت مادینه‌پرست عوام‌فریب مانند شما می‌تواند چشمان خود را بر تراژدی مرگ شرپاها  ببندد و از میزان ضرر و زیان‌های دولت نپال سخن بگوید!!  فقط یک شخصیت مادینه‌پرست عوام‌فریب مانند شما می تواند وظیفه‌ی اخلاقی و انسانی همدردی و همراهی با بازمانده‌گان این فاجعه را فراموش کند و برای پرواز با هلی‌کوپتر زن سرمایه‌دار چینی تا کمپ 2 مدیحه سرایی کند!!  فقط یک شخصیت مادینه‌پرست عوام‌فریب مانند شما می‌تواند در مجموعه‌ی قضایای پیش آمده به اعتراض شرپاها توجه و اعتنایی نداشته باشد و در " نه گفتن به قهر طبیعت " آن دو مادینه‌ی هلی‌کوپتر سوار غرق شود !!

 

_مینگما شرپا : "اگر در مقابل این رخداد وزارت توریست بی‌توجه باشد، معلوم نیست سایر میلیونرها چه نقشه جدیدی در منطقه به کارخواهند بست"؟!

 

 

_ آقای وبلاگ‌نویس! لازم است در آخر و در نقد  عوام‌فریبی شخصیت مادینه‌پرست شما این پرسش را نیز مطرح کنیم :  چطور و چگونه بود که در  برنامه برودپیک 92 آرشی‌ها ، " نه گفتن " آن بچه‌ها به خیلی چیزهای کوه‌نوردی این سرزمین را ندیدید و برایتان فقط " سبک و روش  و شیوه و کیفیت " اجرای برنامه مهم بود؟! آیا این عجیب نیست که چشمان‌تان فقط " نه گفتن " مادینه‌ها را می‌بیند؟!

 

 

 

پی نوشت :

آقای وبلاگ نویس!  کلمات و مفاهیم استفاده شده در این پست ، دقیقا برگرفته از لحن و منطق خود شما در آخرین پست وبلاگ‌تان است!

 

 

 

 

/ 4 نظر / 6 بازدید
یکنفر

توجه! توجه! بشتابید که غفلت موجب پشیمانی است. از این پس کارها ساده شد. پول بدهید، سر سبیلِ شاه نقاره بزنید. همه گونه هلیکوپتر، بالن، بشقاب پرنده و "جت پک" جهت کرایه دادن به علاقمندانِ "نه گفتن به طبیعت" آمادۀ کرایه دادن می باشد. نرخهای هر مسیر با همکاری "سازمان ترافیک هوایی نپال" و "شرکت نکته سنجانِ شاهکار گسترِ اینترنتی" بصورت منصفانه تعیین شده و عنقریب به اطلاع عموم (اعم از چینی و غیر چینی) خواهد رسید. بشتابید و تا فرصت باقی است از مزایای صعودهای نیمه هوایی-نیمه زمینی و تورهای "ثبت افتخار" ما استفاده کنید! گواهی صعود در سه شکل مطلا و نقره کوب و چاپی با تاییدیه اعضای انجمن "نه گویان هشت هزار متر" آمادۀ تحویل می باشد. د بجمبید بابا! نمی خواهید توی تاریخ ثبت بشوید مگر؟ به طبیعت نه بگویید رویش زیاد نشود!

یکنفر

آقای نصیری، آن آدمها هم که شمال و جنوب دماوند را میخراشند و جاده می کشند و ویلا می سازند هم دارند به طبیعت "نه" میگویند دیگر! چینی‌ها که کوه‌هایشان را صاف می‌کنند تا شهرک بسازند جایشان، آنها که بر رودها سد می بندند و مسیرشان را تغییر می‌دهند تا دریاچه‌ها و رودها بخشکند هم به طبیعت "نه" می گویند دیگر! آن‌ها که با لودر و جیپ و هلیکوپتر و ... به طبیعت تجاوز می کنند هم دارند به آن "نه" می گویند دیگر! این "نه گفتن‌"ها همه از یک خانواده‌اند و نتایجش هم مثل روز روشن است: کافیست به زمین نگاهی بیندازید. تخریب پوشش گیاهی، نابودی گونه‌های جانوری (هر 60 ثانیه یک گونه)، رانش زمین، سیلاب‌ها، خشکسالی‌ها، آتش‌سوزی‌ها، نابودی حیات آبزیان و بلایای دیگر همه محصول این نه گفتن‌های خود‌خواهانه است. انسان متفکر امروزی، به طبیعت نه نمی گوید، با آن همکاری می کند و به آن احترام می‌گذارد. انسان امروزی، "جاه طلبی" را به جای "شجاعت" قالب نمی کند. . انسان امروزی به آدمهای زحمت‌کشی که سالها بارهای سنگین را به دوش کشیدند تا "ما" افتخار بیافرینیم و ناگاه در ابدیت کوهستان ا

یکنفر

... انسان امروزی به آدمهای زحمت‌کشی که سالها بارهای سنگین را به دوش کشیدند تا "ما" افتخار بیافرینیم و ناگاه در ابدیت کوهستان از میان ما رفتند، احترام میگذارد و هلیکوپتر را به رخشان نمی کشد!