پاسخ ارسالی به یک کامنت ...

با سلام و احترام

1- جناب احمدیان شما بر چه اساسی می‌گوئید فدراسیون کوه نوردی متولی غارنوردی‌ نیست؟ آیا شما از تاریخچه تشکیل کارگروه غارنوردی در فدراسیون کوه نوردی  از سال 1375 و قبل ازآن و نیز  شرح وظایف تعیین شده فدراسیون بعنوان یکی از زیر‌ مجموعه های قانونی وزارت ورزش و جوانان با اطلاع هستید؟

2- دیگر اینکه چه انجمن بپذیرد یا نپذیرد،  فدراسیون کوه نوردی ( زیر مجموعه وزارت ورزش و جوانان)  و کارگروه ملی غارشناسی کشور ( مصوبه هیات وزیران‌) متولیان قانونی غارنوردی و غارشناسی درایران هستند . صحبت شما مانند این است که مثلا‌ باشگاه های فوتبال ، تنیس ، کشتی ، والیبال و... ادعا کنند که فدراسیون های فوتبال ،‌تنیس ، کشتی، والیبال هیچکاره اند  و باشگاه ها‌ وانجمن های مربوطه همه کاره اند!! ویا انجمن زمین شناسی ایران بگوید سازمان زمین شناسی‌ چه کاره است؟ یا آموزشگاه های رانندگی بگویند راهنمایی رانندگی چه کاره است که باید گواهینامه‌ رانندگی صادر کند؟! در کشورهای پیشرو در غارنوردی و غارشناسی مثل فرانسه، لهستان و...‌ فدرسیونی وجود دارد که متولی کار است و انجمن ها وباشگاه ها زیرنظر آنها فعالیت میکنند‌ .  همین کسانی که در انجمن در حال حاضر فعالیت‌ دارند و مربی و مدرس و... غارنوردی هستند مدارک خودشان را از همین فدراسیون گرفته و‌ توسط فدراسیون آموزش دیده و پرورش یافته اند!! حال اگر در مرحله ای در فدراسیون کاری‌ انجام شده که خلاف میل تشکل و یا عده معدودی ‌ بوده است دیگر نباید  با اشاره به آن‌ ،  کلیات کارهای انجام شده در بخش غار فدراسیون‌ کوه نوردی ، کوشش ها و زحمات افراد مسئول و مرتبط را زیر سوال برد.

یادداشتی هم که من در سایت کلاغ ها نوشتم با موردی که شما مطرح کرده اید‌ بی ارتباط است ! بنده در آن نوشتار عنوان کردم که ادعای حضور دکتر وو رئیس اتحادیه‌ جهانی غارشناسی در کنگره بین الملللی غارشناسی کذب بوده و صحت ندارد ایشان بنا به دعوت‌ فدارسیون کوه نوردی به ایران آمده نه دعوت انجمن! همچنین  بقیه مهمانان خارجی که برای اولین کنگره بین المللی‌ به ایران آمده بودند هیچ یک با دعوت انجمن مذکور به ایران نیامده اند ( جدیدا دیدم که‌اعضا انجمن در فیس بوک مدعی شده اند که رئیس فدراسیون غارشناسی پاکستان هم بنا به دعوت‌انجمن به ایران آمده !! حتما فردا هم انجمن مدعی ‌خواهند شد که رئیس فدراسیون غارشناسی فرانسه و سایرین هم به دعوت آنها به ایران‌ آمده اند!! ) بنده بار دیگر در اینجا تاکید می کنم هیچ مهمان خارجی با دعوت انجمن غار و غارشناسی‌ ایرانیان جهت  کنگره بین المللی غارشناسی به‌ ایران نیامده است.

http://news83.persianblog.ir/1392/12/

در آن نوشتار سوالاتی توسط برخی از شرکت کنندگان کنگره بین المللی غار‌شناسی ، غارشناسان و غارنوردان و حتی اعضا انجمن در رابطه با انتخاب نماینده  ، رای گیری و نحوه حضور و عضویت در UIS مطرح شده بود‌ که تاکنون از سوی انجمن بی پاسخ مانده است.

با شما هم عقیده ام که " زمان بهترین قاضی است" موفق باشید.

 

عباس توسلی – دبیر اجرایی اولین کنگره بین المللی غار‌ شناسی

 

 

 

/ 0 نظر / 3 بازدید