سال 2009 ، سال " زمین در خطر "

دبیرکل اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت در بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اثر تخریب منابع طبیعی شامل جنگل‌ها، مراتع، دریاها و کوهستان‌ها، سال 2009 میلادی از سوی این اتحادیه سال «زمین در خطر» نامگذاری شده است.

ژولیا مارتون لوفوغ ، از سال 2008 میلادی به‌عنوان سالی پر از چالش‌های زیستی – اجتماعی و اقتصادی برای کل جهان یاد کرد و گفت: سال گذشته میلادی، مسئله بحران اقتصادی که تقریبا سراسر جهان را با خود درگیر کرد، بر محیط زیست کشورها نیز تاثیر مخربی گذاشت. وی افزود: بر اثر بروز بحران اقتصادی که اکثر کشورهای جهان را درگیر کرد، دولت‌ها  از یک سو، برای ادامه بقای خود و ملت شان از منابع طبیعی استفاده کردند و  روز به روز بر گرمای زمین افزودند و ازسوی دیگر، منابع طبیعی و مراتع و جنگل‌ها را رو به نابودی کشاندند.

.

همشهری آنلاین

/ 1 نظر / 3 بازدید
سلام

البته من اینطور شنیدم هنوزخودم جستجو دقیقی نکردم که : که سهم صنایع و کارخانجات در افزایش دمای زمین بسیار کمتر از اون چیزیست که دولتها ازش صحبت میکنند بیشترین دلیل گرم شدن زمین , دوره های فعل و انفعالات خود خودشید است پیش بینی میشه که دوباره این وضع عوض میشود شاید زمین دوباره با یه دوره یخیندان روبرو شه من دقیق جستجو نکردم ولی توی گوگل حتی میشه دنبال مقالاتش گشت نیز گفته میشه که علت اصلی این شایعات ایجاد وضعیتی بر ای بالابردن مالیات از مالکین صنایع و کارخانجات از طرف دولتهاست