فاجعه ی برودپیک: از کامنتینگ وبلاگ ها

" ... نیل آرمسترانگ کره ماه رو فتح کرد . سالم رفت و سالم هم بازگشت... فرستادن سالم ایشون و باز نگردوندن جنازه ایشون از کره ماه هنر نبود.  ایشون ۴۵ سال پیش ماه رو سالم فتح کرد ، شما ۴۵ سال بعد مسیر جدیدی قله ای را کشف کردید که سه تا از نخبگان کوه نوردی رو درش قربانی کردید  .  واقعا مسیر ایرانی ها قابل تقدیره بخصوص برای شما و مسئولین آگاه  باشگاه کوه نوردی آرش ! دوستان بجای این همه حرف های کذب و گنده نشان دادن الکی و آبکی مسیر جدید (با پر پر شدن سه نوگل نازنین) بهتر است که تشریف ببرید کلاس آموزشی و مساله ایمنی در کوه نوردی رو یاد بگیرید... "

 

از بخش کامنتینگ وبلاگ رامین شجاعی ( داستان کوه )

 

 

 

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نادی

اتفاقا چون ارشیو وبلاگتون رو خوندم چنین حسی به من دست داد. در ضمن اقای نصیری نشستن و نقد کردن جزو راحت ترین کارهای دنیا هست. یه سوالی رو از شما میپرسم.و واقعا جوابش واسم مهمه. تا بحال چه کار ارزنده ای انجام دادین در زمینه کوهنوردی؟ چون من شناخت زیادی از شما ندارم.خوشحال میشم بدونم. بعدم خیلی جالبه شما از دو خط نوشتار من متوجه درک مبتذل و سطحیه من شدید بعد من که بهد از خوندن مطالب زیادی از وبلاگ شما به اون نتیجه رسیدم ادم در سطح مبتذلی هستم. شما که انقد راحت به من انگ میزنید پس مشخصه در مورد رامین هم چطوری اظهار نظر میکنید.

نازنین

آقا یا خانوم نادی خیلی تند صحبت میکنید منظورم سه نفر ایرانی در گروه صعود به قله برود پیک بدند ، از این واضح تر لازمه بگم؟

نادی

اولا بنده نگفتم ارشیو ده سال را خوندم بلکه گفتم بعضی مطالب را خوندم و اینجوری استنباط کردم. ثانیا من متوجه نمیشم شما چرا انقدر اصرار دارید جو را متشنج کنید؟؟؟ اگه نمیخواین خودتون رو معرفی کنید مشکلی نیس من اصراری ندارم. اتفاقا اقای نصیری بنظر من این روحیه ی منتقد (بنظر من شما دارای این خصلتید) شما میتونه خیلی موثر باشه و واقعا کمک کنه به جامعه کوهنوردی اما تا وقتیکه با بغض نسبت به افراد صحبت نشه و انگشت اشاره به سمت شخص نباشه و فقط اعمال نقد بشن. اما شما دست روی افراد میزارید . از لحاظ روانی این روی دیگران تاثیر منفی میزاره.

نادی

نازنین خانم من خانم هستم. احساس هم نمیکنم تو حرفام تندی باشه منم جایی که گفتم خطای فاحشی نمیبینم منظورم در مورد کوهنوردان بود.

نادی

جناب نصیری عزیز در پاسخ به این حرف شما که اساسا کوهنورد نیستید اما حق اظهار نظر دارید که قطعا شکی نیست . ازادی بیان اولین حق هر انسانیه. اما یک نکته خیلی مهم اینجا وجود داره اگه شما اساسا خودتون رو کوهنورد نمیدونید پس نقد شما نمیتونه از پشتوانه محکمی به لحاظ فنی و مخصوصا عملی داشته باشه. چون در کوهنوردی از حرف تا عمل راه بسیار است. و ای کاش اینکه اساسا خودتون رو کوهنورد نمیدونید رو در کنار صفحه اول وبلاگتون بنویسید

نادی

من نظر شخصیمو در این زمینه گفتم و چیزی هست که علم روانشناسی به اون رسیده. من تکلیفی برای کسی مشخص نکردم (از اونجایی که معتقدم همه ما محکومیم به علم گفتم شاید گفتنش خالی از لطف نباشه). جناب نصیری عزیز مثل اینکه بحث من با شما قرار نیس نه کمکی به من بکنه نه کمکی به شما. شاید بهتر باشه در مجال دیگه ای با هم بحث کنیم.

نادی

اقای نصیری عزیز این گفته که با استفاده ازتلفن این عزیزان می توانستن محل خودشون رو با پیامک به دیگران اعلام کنن صحبتیه که تا مسولان زیر فشار و اتهام نرفته بودن خیلی ها حتی خود شما هم از این امکان خبر نداشتید. البته این انتقادیه که به نظر من به این به برنامه وارده و باید ببینیم پاسخ دوستان نسبت به این قضیه چیه. طبق اطلاعی که من دارم بچه ها از این امکان خبر نداشتن. چرا اقای نصیری سوال را همه میتونن بپرسن حتی یک بچه ۶ ساله اما نقد علمی...

نادی

تا اونجایی که من اطلاع دارم چون برای بعضی کارای شخصیم از گوگل ارث لستفاده میکنم.نقشه های گوگل دارای تلورانس بالاییه و فکر نمیکنم بشه به طور قطع ازش استفاده کرد. پایدار باشید. خدانگهدار

نازنین

نادی خانوم به نظرتون از برنامه عقب موندن و غذای کافی هم همراهشون نبردن خطا نیست؟ به نظر شما وقتی آقای شجاعی خودشون صراحتا میگن کاش باطری همراهمون بود تا سر ساعتی که قرار بوده با بچه ها مستقیما صحبت کنند بعد باطری نداشتن ، خطا نیست؟ مجموعه ای از اتفاقات کوچیک و به ظاهر بی اهمیت ، اتفتقات بزرگ رو رقم میزنه. چرا یک تیم سرپرست داره؟ سرپرست باید بتونه اعضای گروهش رو از نظر روانی مدیریت هم بکنه و اعضا نباید از دستور سرپرست سر پیچی کنند، اما اون گروه 3نفره سرپیچی کردند؟ اینها همه خطاهای پیش پا افتاده ای هستند که باید براشون برنامه ریزی میشد تا پیش نیاد.

ع.ب

در جواب کامنت آخر نادی : تلورانس بالا یعنی چقدر ؟ 50 متر ؟ 500 متر ؟ لطفا با عدد و رقم صحبت کنید !! بنده مدتی است که تا سر کوچه هم که میخواهم بروم ترک مسیر را از گوگل ارث استخراج میکنم و روی گوشی اندرویدی 2زاریه خودم می ریزم ! خطای گوگل ارث حداکثر 15 متر است ... حتی اگر فرض کنیم 50 متر هم باشد که نیست ، برای گم نشدن در کوه کافی است