غار پراو باز هم قربانی گرفت !

 

خلیل عبد نیکویی از کوه نوردان همدان که همراه همنوردی از کرمانشاه قصد پیمایش غار پراو را داشت، دچار حادثه شده و جان خود را از دست داد.  گویا وی پس از چاه 16، توان خود را به دلایل نامعلومی از دست داده است. غارنورد کرمانشاهی نکویی را تا چاه دهم بالا می‌آورد؛ اما در این مرحله، کوه نورد همدانی جان خود را از دست می‌دهد. اکنون تیمی از کوه نوردان و غارنوردان همدان و کرمانشاه در حال انجام عملیات خارج کردن وی هستند. خلیل عبد نکویی در اورست 84 به عنوان فیلمبردار و عکاس تیم ملی بانوان را همراهی کرد که تا ارتفاع 7 هزار متری موفق به صعود شد.  غار پراو پیش از این با نام دو کوه نورد باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند تهران که در این غار جان خود را از دست دادند، خبر ساز شده بود.

.

خبرگزاری فارس ٢٠/٨/٨٧

.

----------------------

.

اشاره ی خبرگزاری فارس به آخرین حادثه ی غار پراو ، مربوط به برنامه ای از باشگاه دماوند است که در مهر ٨١ و به سرپرستی کاظم فریدیان اجرا شد . در این برنامه و در نتیجه ی اشتباهات مسلم و مرگبار فریدیان ، دو تن از اعضای گروه جان خود را از دست دادند : ویکتوریا کیانی راد و امیر احمدی .

/ 3 نظر / 4 بازدید
_

_

یک دوست

اومدم اینجا به همه همراهانی که با دکتر بودند از ته دل بگم خیلی خیلی خیلی نامردین.... این رسم همنوردی نیست که شما سکوت اختیار کردین و واقعیت رو نمی گین. اون دنیا چطور می خواین جواب بدین؟ اون دنیا هم می تونین سکوت کنید؟ مگه چه اتفاقی برای دکتر افتاده که شما حرف نمی زنید؟ از کوه سقوط کرده؟ گم شده؟ دچار ارتفاع زدگی شده؟ در نیمه های مسیر برگشته و شما دیگه پیداش نکردین؟... سکوت شما باعث بوجود آمدن این بحران برای همسر مادر و تمامی کسانی که دکتر رو می شناختن و نمی شناختن شده. باز هم می گم سکوت به منزله نامردیه و برای کسی که اسم خودشو کوهنورد گذاشته لقب بدیه. ایا اگر این اتفاق برای یکی از شما می افتاد دکتر سکوت می کرد؟ یا با جدیت تمام برای پیدا شدن شما تلاش می کرد؟ فقط یک بار این سوالات را از خودتان بپرسید.یک بار خودتان را یه جای خانواده دکتر بگذارید یک لحظه فکر کنید همسر شما در انتظار پیدا شدن شماست .آن وقت تعلل نمی کنید و شما هم برای پیدا شدن دکتر تلاش می کنید. خدا تنها وجودی بوده که در آن کوه لعنتی شاهد شما بوده و مطمئن باشید هرگز آن روز را از خاطرتان محو نخواهد کرد...

...

شرح حادثه غار پراوhttp://magma.blogfa.com/