پاک سازی کوهستان های شمال تهران

ارتفاعات کوهستان های شمال تهران توسط کوه نوردان ، اعضای جامعه راهنمایان ایران گردی و جهان گردی و دیگر تشکل های دوستدار محیط زیست و با همکاری فدراسیون کوه نوردی پاکسازی می شود . برنامه پاکسازی زباله های کوهستان ها در روز جمعه نهم مهر ماه از ساعت 6 صبح ، در ورودی مسیرهای اصلی کوهستان شمال تهران برگزار می شود . این مسیرها شامل میدان درکه ، میدان سربند، میدان دارآباد و ابتدای مسیر کلک چال است. کوه نوردان در این برنامه فعالیت های فرهنگی مختلفی با هدف تشویق مردم به پاکیزه نگه داشتن کوهستان ها و ترغیب آنها به جمع آوری زباله ها انجام می دهند .

خبرگزاری مهر

..

____________________________________________

نسخه ی دیگری از همین خبر در سایت ایسنا نیز منتشر شده است و توضیحاتی بیشتر بدین مضمون که : همراه با جمع آوری زباله از کوهستان های شمال تهران ، یاد و خاطره ی عباس جعفری و فرشاد خلیلی نیز گرامی داشته می شود !! آیا واقعا مناسبت بهتری برای گرامی داشت این دو کوه نورد بزرگ وجود نداشت ؟ و اساسا جمع آوری زباله چه ربطی به فرشاد خلیلی و عباس جعفری دارد ؟ در هر صورت به ذوق و سلیقه ی آقایان در کوه نوردی ایران تبریک می گوئیم !!

.

/ 4 نظر / 3 بازدید
azizollahi

گویا " کج سلیقگی " را نیز حدی نیست !

.

فقط تاسف از اینکه این کارها به اسم شهرداری تموم میشه که برنامه عجیبی برای ساخت و ساز (بخوانید شهری سازی) در کوههای شمال تهران داره

كوه يار

واقعاً من نمي دونم چه ربطي داره شما چطور؟

این کار فرهنگی است و هیج اشکالی ندارد