انتقاد از فدراسیون : صداقت یا فرصت طلبی؟!

عضو هیات رئیسه هیات کوه نوردی استان تهران گفت: در فدراسیون کوه نوردی صعودهایی که ارزش جهانی ندارند بر رشته سنگ نوردی که دارای مدال‌های جهانی است اولویت دارد . کیومرث بابازاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس عنوان کرد : متاسفانه در فدراسیون کوه نوردی صعود در هیمالیا که هیچ دستاورد جهانی برای ورزش ایران نداشته است و از ارزش فنی نیز برخوردار نیست بر رشته سنگ نوردی که مدال‌های ارزشمند جهانی دارد سایه انداخته است . بابازاده با بیان این مطلب که در رشته کوه‌های هیمالیا، شرپاها و باربران محلی با کمترین امکانات ممکن تا ارتفاع 7هزارمتری صعود کرده و طناب‌ها و تجهیزات باقی مانده کوه نوردان را جمع کرده و در ارتفاعات پایین می‌فروشند ، تاکید کرد : باید بپذیریم که صعود به ارتفاعاتی که پیش از این بارها صعود شده و ارزش فنی در سطح جهان ندارند نباید تمام دغدغه مسئولان فدراسیون را به خود اختصاص دهد .

خبرگزاری فارس

.

--------------------------------------

 دو سوال از کیومرث بابازاده

با سلام و احترام  

١_ آیا انتقاد شما از مسئولین فدراسیون کوه نوری و مصاحبه ی مطبوعاتی علیه آنان ، بعد از طرح اعتراضات اخیر تعدادی از سنگ نوردان نام آشنا نسبت به خط مشی فدراسیون ، نوعی فرصت طلبی زیرکانه و بهره برداری از وضعیت موجود محسوب نمی شود ؟ در باره این هم نوائی و استفاده از همان واژه ها و کلمات دوستان سنگ نورد ( رشته ی مدال آور و ... ) چه باید گفت ؟ چرا پیش از این سکوت کرده بودید ؟ 

٢_ در این مصاحبه از شما به عنوان عضو هیئت رئیسه ی " هیئت کوه نوردی استان تهران " نام برده شده است . مصاحبه ای که در آن به فقدان ارزش های فنی در صعود به ارتفاعات بارها صعود شده و تکراری هیمالیا اشاره کرده و نوک پیکان انتقاد خود را به طرف مسئولین فدراسیون نشانه رفته اید . چرا و چگونه است که اعزام تیم و برنامه ی گاشربروم چندی پیش هیئت کوه نوردی استان تهران را به سادگی فراموش کرده اید ؟! آیا صعود قله ی گاشربروم و صرف هزینه های سنگین مالی برای انجام آن ، فقط و فقط به دلیل آنکه شما و تشکیلات شما یعنی "هیئت کوه نوردی استان تهران " مجری آن بوده است ، دیگر در شمار قله های بارها صعود شده و تکراری هیمالیا به حساب نمی آید ؟!  قله ای که می دانیم در نهایت و به بهانه ی نقاب ٣٠ یا ۵٠ یا ... متر آخر _ که هیچگاه عکس یا سند تصویری دیگری هم برای آن ارائه نکردند _ صعود نشد اما در همه مصاحبه ها و تبلیغات انجام شده گفتند که ...  براستی آقای عضو هیئت رئیسه !  چرا در میانه ی آن همه تدارکات و صرف بودجه های گزاف برای اعزام تیم به قله ای بارها صعود شده و تکراری در هیمالیا توسط " هیئت کوه نوردی استان تهران"  ،   به یاد این رشته ی مدال آور و  این  دوستان سنگ نورد  نبودید ؟!

/ 6 نظر / 5 بازدید
!

ای پیر دروغگو و فرصت طلب !!!!!!!!!!

عقابها

و یک سئوال از همه پشت پرده انتقادات دامنه دار خبرگزاری فارس از فدراسیون که در کمتر از 15 روز گذشته اتفاق افتاده چیه کسی می دونه فارس اینقدر ها هم سنگ نورد دوست نبود یعنی جریان چیه

جمشید

سلام آقای تصیری عزیز 1- اشکال داره که یه نفر بیاد و درد دل سنگنوردان رو که همه میدمنن چیه به طور رسمی بیان کنه . به نظر شما اگه همه سکوت کنن بهتر میشه اوضا ؟ بازم گلی به جمال بابازاده که یه حرفی زد و الا کسی کاری نمیکنه. 2- چرا ما فکر میکنیم همه هیئت ریسه باید موافق صعود باشن که تیم بره جی2 ؟ شاید بابازاده اون موقع هم موافق نبود . اما چون تیم آرش میخواست بره کار درست حسابی بکنه تو برودپیک .مجبور شد چیز زیادی نگه . اگه اون موقع مطرح میشد امکان داشت همین خود شما بگید چرا خودت خوبه برید اما بقیه نه . کلا دیکته نانوشته ایراد نداره .

مجتبی . ر

امیدوارم دوستان سنگنورد ساده لوح نباشند و فکر نکنند امثال این بابازاده ها میتوانند برایشان منجی باشند این آقایان بعد از نفوذ در هیات استان تهران حالا بفکر تصرف آخرین سنگر باقیمانده یعنی خود فدراسیون هستند . بابازاده دارد برای کسب ریاست فدراسیون یقه میدراند !!!!

یه زندانی سیاسی

درحالیکه دنیا در حال دفاع از حرکت زیبای طرفداران مجید توکلی و دوستداران ازادی در ایران است وبلاگ طنز کوه به طرز بسیار وقیحانه ای اقدام به نوشت پست تحقیر کننده ای در این مورد نموده فرشید یا لیلی فرقی نمیکنه اصل نفس کاره که بسیار بیشرمانه است خواندن طنز کوه را تحریم کنید

..

فکر میکنم اقای نصیری بیشتر از این ناراحته که همون عضویت تو باشگاه پیزوری دماوند رو هم از دست داده و کسی نیست که باهاش مصاحبه کنه. شد یکی حرفی بزنه ایشون اخ و پیف نکنه؟؟