مهدی فرهادی : قله هدف نیست!!

"اوایل دوران کوه نوردیم یه سری مربی نما بهم می گفتن که: قله بلندترین نقطه یه کوهه و کسی که به بلندترین نقطه یه کوه برسه میشه بهش گفت که قله رو صعود کرده. اما اخیرا" فهمیدم که چه بی سوادایی به ما آموزش کوه نوردی می دادن. من الان دیگه متوجه شدم که قله لزوما" بلندترین نقطه کوه نیست و می شه بین ده تا چند صد متر پائین تر از نوک کوه رو  هم قله اعلام کرد آخه تو سایت فدراسیونمون به تیمی که تا 84 متری قله لنین رو صعود کرده(اینجا) می گن "فاتحان قله لنین" (اینجا)یا اینکه هیات کوه نوردیمون برا برنامه ای که اعضاء تیم تا 50 متری قلش رفته بودن تبریک "صعود" صادر می کنه(اینجا). یا اینکه خیلی از هیمالیانوردامون تا نزدیکی یا بعضی وقتا تا دور دورای کوه می رن و میان می گن قله رو صعود کردیم( این دیگه خیلی جاها آخه لینکاش زیاده)... "

 

متن کامل را در وبلاگ مهدی فرهادی بخوانید

 

 

 

/ 7 نظر / 3 بازدید
کوه‌نوشت

جناب آقای نصیری؛ سلام مسئولیت تیتر نامتناسب این خبر با عبارت «فاتحان»، با شخص بنده است و لاغیر! ... برداشت نادرستم از محتوای گزارشی که ارسال شده این بود که تیم به قله لنین ( و یا همان بلندترین نقطه کوه!) صعود کرده است.

کوه‌نوشت2

ضمن پوزش اصلاح خواهد شد.

امین

جناب رضایی. با چه سرعتی در همه وبلاگها پاسخ فرمودید. اما نگفتید مسئولیت بایکوت خبری یکی از مهمترین صعودهای تاریخ کوهنوردی فنی-زمستانی ایران با کیست.

نسیم کوه

سلام وقت به خیر تعجب نکنید برای من که عادی شده آقای نصیریان عزیز موفق باشید[گل][گل][گل]

کوه‌نوشت

جناب آقای امین باسلام و احترام؛ اول؛ پاسخ بنده صرفاً به دو وبلاگ «هم‌طناب» و «کلاغ‌ها» بود که به ترتیب در تولید و انتشار، و بازانتشار این متن اقدام کرده بودند ... و نه همه‌ وبلاگ‌ها!! دوم؛ این موضوع یعنی تنظیم تیتر خبر که با عبارت «فاتحان» مورد انتقاد واقع شد، مستقیماً به شخص بنده مربوط بود، فلذا ورود کردم و پاسخ دادم و پوزش خواستم. سوم؛ در مورد صعودی که همین اواخر انجام شده و احتمالاً مورد اشاره شماست، بنده در وبلاگ شخصی‌ام (یعنی آنجا که تابع سلسله مراتب سازمانی نیست!) هم پیش‌خبر، هم خبر صعود و هم تبریک آن را منتشر کردم. چهارم؛ انتظار نداشته باشید بنده همه مسئولیت‌های ریز و درشت یک مجموعه (حتی در حوزه پوشش اخبار مختلف) را به عهده بگیرم و پاسخگو باشم! ... به هیچ وجه انتظار نداشته باشید، متأسفم!

امين

جناب رضايى سلام مجدد در پاسخ به بند ٤ از شما انتظارى نداريم. فقط سئوال كرديم شما كه در بطن امورات هستيد شايد مطلع باشيد و مسئول اين بايكوت خبرى را بشناسيد. زياد هم عصبانى نشويد چون با ادامه اين خط مشى در فدراسيون، به زودى ماه عسل جامعه كوهنوردى و رئيس جديد تمام مي شود و بايد منتظر نقدهاى بيشترى باشيد.

-

برنامه هایی چون زمستانی 48 نباید خیلی از جانب فدراسیونی ها تبلیغ شود چون این صعود از کانال فدراسیون انجام نشده و مجوز فدراسیون نداشته و از آنجائیکه بر اساس تبلیغات آقای زارعی و دوستانشان کارهای بزرگ کوهنوردی ما تنها توسط عوامل فدراسیون انجام گرفته و تنها این افراد باید قهرمان لقب بگیرند هر گروهی که این تئوری را به چالش بکشد باید بایکوت شود.