صعود بانوان کوه نورد خوزستانی به "منگشت"

30 نفر از بانوان کوه‌نورد خوزستانی از شهرستان های اهواز و ایذه به ارتفاع سه هزار و 100متری قله 'منگشت' در ایذه صعود کردند . در جریان این صعود که به مناسبت روز زمین پاک صورت گرفت، بانوان کوه‌نورد اقدام به پاکسازی مسیرهای صعود و منطقه استقرار خود کردند. این نخستین صعود بانوان کوه‌نورد خوزستانی در سالجاری می‌باشد.

ایرنا

 

.

/ 3 نظر / 20 بازدید
تازه كار

از اينكه با حوصله نظر دادين ممنونم. فكر مي كنم اصرار به انجام كار اشتباه باشه و من دارم ميخ به سنگ مي كوبم. اما فرامرز شاهد باشه كه آرش اخطارش رو داد. احساس تملكي كه جاي احساس نگراني رو مي گيره هميشه آفت ما ايرانيهاست. مطمئنم عين اين موضوع رو در انجمن كوهنوردان يا باشگاه دماوند ديدي كه عده اي خودشونو صاحب يك چيز بدونن و به خودشون اجازه هر كاري رو - البته با توجيهات خاص خودشان- بدن. هميشه ضربه هايي كه از بواسطه جهل و از درون زده مي شه بدتر و مهلكتر از ضربات عوامل خارجيه. در هر حال ممنون كه سعي در آروم كردنم داشتي.

تازه كار

در انجمنهای مردمی و تعاونیها هم رای ها پنهانی نیستند. رای ها وقتی از صندوق بیرون آورده می شوند، در حضور ناظر، بلند خوانده مي شوند و در انجمن غارنوردان، ما حتي برگ راي ها بلافاصله بعد از خوانده شدن رو به سمت جمع گرفته تا به رويت آنان برسد (شبيه قرعه كشيهاي تلويزيوني). آنجا هم چيزي مخفي نيست ولي اين قادعده كلي رعايت مي شود. موضوعي كه علي رغم اشاراتم از نظر همگان مخفي ماند، و به نظرم مهمتر از بحث تقلبي بود كه شايد فعلا موضوعيتي برايش قايل نباشيم بحث اثر رواني بود. اگر به جز فريد، هركس ديگري هم كه در هيات اجرايي قرار مي گرفت و برنامه اعلام مي كرد، باز آن جايگاه اين تحميل ناخودآگاه را بر بسياري (نه همگان) خواهد داشت. در مورد نظراتي كه داده شد سه مورد به نظرم مي رسد. اول اينكه من فكر مي كنم فقط قشر مدافع نظر دادند. تعداد افرادي كه وارد بحث شدند به 20 نفر هم نمي رسد و بقيه (علي الخصوص خانمها) عافيت را ترجيح مي دهند. دوم اينكه عموما به خود برنامه نگاه مي كنند. ويترين برنامه خرپاپ قشنگ بود و اينطور كه ديدم در چند وبلاگ هم تبليغ شد. بازي دموكراسي پيش بيني مي كند كه تبليغ بيشتر طرفدار بيشتر هم جلب مي كند و گرنه اگ