سون هدين : از دماوند تا کوير !

 

 

 

 

 

 

نمایشگاه عکس‌های سون هدین (Sven Hedin) از ایران قدیم با عنوان "از دماوند تا کویر" به همت سفارت سوئد در ایران در ساعت 16 پنجشنبه 17 آبان در گالری اصلی فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد . در این نمایشگاه 35 عکس سیاه سفید در قطع 100 در 70 مربوط به ایران 150 سال پیش ارائه شده است که کلیه آثار وضعیت اجتماعی و زندگی مردم ایران در آن دوران را به تصویر می‌کشد. در کنار این نمایشگاه در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران 10 کتاب از دست نوشته‌های سون هدین در معرض دید عموم  قرار دارد .

هدین عکاس و جغرافیدان سوئدی بود که 150 سال قبل به ایران آمد و از 1886 تا 1906 مشغول عکاسی بود. نمایشگاه عکس‌های 150 سال پیش ایران تا 23 آبان در نگارخانه اصلی فرهنگسرای نیاوران دایر است و علاقمندان می‌توانند هر روز از 10 تا 19 (جمعه‌ها از 14 تا 19) از نمایشگاه دیدن کنند.

از : خبرگزاری مهر

/ 4 نظر / 3 بازدید
نارنج

من اين رو نمی دونم اما این اواخر من از ای بی يه سری عکس خريدم سياه و سفيد از ايران همون دوران. از يک عکاس اينگيلسی که کره خر کنار عکسا حاشيه زده بود با خودنويس. کنار عکس هايی که از مردم کوچه بازار و يا متکديان ژنده پوش گرفته بود آنچنان مسخره ای کرده بود مردم ايران رو و به طنز گوشه و کنايه های بدی نوشته بود. هنوز وقتی نگاشون می کنم دلم آشوب می شه.

امير

سلام من بالاخره به روز شدم. البته نه به خوبی شما یا حق

بگذريم....

با حکم سازمان تربيت بدنی .... کاوه کاشفی به سمت سرپرستی هيات کوهنوردی استان تهران منصوب شد ....